W tym roku laureaci nagrody otrzymali statuetki za pomysł, pasję i wytrwałość.

W gronie laureatów znaleźli się:

Irina Popova – pedagog, instruktor i choreograf zespołu Studia Tańca ,,Radość” działającego w Suwalskim Ośrodku Kultury, instruktorka pochodząca z Ukrainy z ponad 30-letnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą. Od 2015 roku mieszka w Suwałkach. Jest pomysłodawczynią, autorką, reżyserem i choreografem dużych produkcji taneczno-muzycznych, takich jak: „Zuzia i przyjaciele” czy „Doktorek Honorek”. Spektakle te cieszą się świetnym odbiorem wśród publiczności, która rokrocznie zapełnia salę SOK. Nagrodę Włócznia Jaćwingów Irina Popova otrzymała za wniesienie nowej jakości w program edukacji artystycznej dzieci i młodzieży z naszego miasta oraz za działania artystyczne, które przyczyniają się do promocji Suwalskiego Ośrodka Kultury oraz Suwałk w kraju i zagranicą

Irena Mickiewicz – dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Paliatywnej im. Jana Pawła II w Suwałkach. Hospicjum mieści się w zbudowanym specjalnie na jego potrzeby budynku o powierzchni 3000 m2 przy ul. Szpitalnej 54. Opieką hospicyjną objętych jest codziennie 72 pacjentów, a świadczeniami z zakresu opieki długoterminowej około 80 pacjentów. Nagrodę Włócznia Jaćwingów Pani Irena Mickiewicz otrzymałae za współautorstwo w tworzeniu suwalskiego Hospicjum, rozwoju jego bazy, pozyskiwaniu środków na bieżącą działalność oraz kształtowaniu wizerunku niezwykle ważnej instytucji pomocowej w mieście.

Stanisław Łobacz to działacz społeczny. Od 1981 r. członek, a od 1990 r. Prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego Oddział w Suwałkach, aktywny filatelista, członek Grupy Rekonstrukcyjno-Historycznej „Garnizon Suwałki”. Posiada liczne odznaczenia honorowe, m.in. Brązowy Krzyż Zasługi i odznakę Zasłużony dla Kultury Polskiej. Nagrodę otrzymał za aktywną współpracę z jednostkami kultury i pomoc w pozyskiwaniu sponsorów. Za udział jako Józef Piłsudski w różnych wydarzeniach miejskich. Za inicjatywę odbudowy orłów na zabytkowej bramie dawnych koszar przy ul. Pułaskiego.

Rodzina Państwa Warakomskich organizuje Międzynarodowy Memoriał im. Ireny Warakomskiej. Wydarzenie wpisało się na stałe w miejski kalendarz imprez sportowych. W ubiegłorocznej, trzeciej edycji wzięło udział około 320 zawodników w wieku od 6 do 82 lat z całego świata. Wśród nich byli też arcymistrzowie. Nagrodę otrzymali za wkład w popularyzację gry w szachy oraz organizację Międzynarodowego Memoriału im. Ireny Warakomskiej.

Stowarzyszenie Integracji Społecznej „ALTERNATYWA” działa od 2008 roku na polu budowania systemu działań wspierających funkcjonowanie i wyrównywania szans osób i rodzin z grup zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz aktywizacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych. Dodatkowo realizuje zadania z zakresu promocji i profilaktyki zdrowotnej, integracji kulturalnej oraz działalności na rzecz równości praw kobiet i mężczyzn. Stowarzyszenie nagrodę otrzymało za działania w minionym roku, które objęły kilkaset osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, przyczyniając się do poprawy ich funkcjonowania w środowisku rodzinnym oraz wzmocnienia poczucia własnej wartości.

Firma Prognosis powstała w 2016 r. jako jeden z pięciu start-upów zakwalifikowanych do programu „Platformy Startowe dla Nowych Pomysłów „Hub of Talents”. Założyli ją Joanna i Paweł Konopko. W kwietniu ubiegłego roku spółka podpisała umowę inwestycyjną z Impel S. A., który przejął 24% udziałów w firmie. Firma zajmuje się zarządzaniem energią elektryczną w przedsiębiorstwach oraz optymalizacją kosztów energii. Spółka Prognosis otrzymała nagrodę Włócznia Jaćwingów za innowacyjne rozwiązania pozwalające na możliwość zarządzania energią elektryczną, dzięki urządzeniom zdalnie odczytującym stan liczników i aplikacji do zarządzania zużyciem prądu.

Firma ASTORIA jest firmą rodzinną, działającą od 1997 r. Posiada największe w Suwałkach Centrum Bankietowe o łącznej pow. 2000 m2. Atutem firmy jest wieloletnie doświadczenie, wykwalifikowana kadra oraz doskonała kuchnia, która jest ceniona z uwagi na wysoką jakość swoich produktów. Kilka z nich otrzymało rekomendacje Podlaskiej Organizacji Turystycznej oraz inne nagrody i wyróżnienia. Mariusz Łanczkowski angażuje się w działania oświatowo-edukacyjne w obszarze kształcenia zawodowego młodzieży w zawodzie kucharz. Jest też Przewodniczącym Komisji Egzaminacyjnej przy suwalskim Cechu, którego jest członkiem. Działa w Izbie Przemysłowo-Gospodarczej w Suwałkach. Wspiera finansowo działalność różnych suwalskich organizacji pozarządowych i społecznych, m.in. UKS „Technik”, Akademię Piłkarską Wigry Suwałki, Stowarzyszenie „SALOS” i Stowarzyszenie „ALTERNATYWA”. Nagrodę Włócznia Jaćwingów w kategorii produkt otrzymał za fachowość w branży gastronomicznej oraz działalność i wsparcie w obszarze społecznym.

Jarosław Jutkiewicz to trener i działacz sportowy, który tworzył Komitet Założycielski Uczniowskiego Klubu Sportowego przy Zespole Szkół Rolniczych. Od początku istnienia jest Sekretarzem Lekkoatletycznego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Hańcza”. W ciągu ponad 40 lat pracy wychował i wyszkolił wielu znakomitych suwalskich sportowców. Jest również sędzią głównym na zawodach lekkoatletycznych organizowanych w ramach Miejskiej oraz Wojewódzkiej Rywalizacji Sportowej. Jego praca i zaangażowanie przyczyniło się do rozwoju sportu w naszym mieście. Nagrodę Włócznia Jaćwingów otrzymał za całokształt swojej pracy związanej ze wsparciem suwalskiej lekkoatletyki.

Malow to jeden z największych europejskich producentów mebli metalowych produkujący co roku ok. 280 tys. szt. wyrobów o łącznej wartości sprzedaży ok. 45 mln EURO. Produkty cenione są w kraju i zagranicą za wysoką jakość i nowoczesny wygląd. Spółka ma swoją siedzibę i fabrykę na terenie Strefy Ekonomicznej w Suwałkach. Historia firmy to już ponad 35 lat na rynku: Polam – Litpol – Malow. Poprzez swój stały rozwój i inwestycje Spółka „Malow” pełni ważną rolę na lokalnym rynku pracy i wyznacza standardy, które muszą brać pod uwagę inne firmy poszukujące pracowników na suwalskim rynku. Przewodniczący Rady Nadzorczej, Henryk Owsiejew za największy swój kapitał uważa zaufanie klientów oraz stabilną, doświadczoną, zaangażowaną załogę, na którą składa się Zarząd Spółki, kadra kierownicza i wszyscy pracownicy. Obecnie Malow zatrudnia ponad pół tysiąca osób. Spółka stawia na ciągły rozwój. Malow to firma, która od lat wspiera suwalską kulturę oraz sport. Jest sponsorem tytularnym suwalskiej drużyny badmintona a w ostatnim roku dołączyła do nazwy suwalskiej drużyny siatkówki, która występuje w polskiej Pluslidze pod nazwą Ślepsk Malow Suwałk. Jak uznała kapituła konkursowa – dotychczasowa działalność firmy zasługuje na uhonorowanie pracy wyjątkową nagrodą „Włócznią Jaćwingów” z diamentem.

Fot. Sławomir Potocki

https://www.facebook.com/NiebywaleSuwalki/videos/215852569600585/?__xts__[0]=68.ARDwmqq_0I5ETIgzKDqKB3FGISQywWB7m8xwLnvi7QVlfoZs6AS56JiLqN33odfAa1rsqeyyz07SRWDmYowBngwQNrTfDwLJWQihjmfMKY68Z0OJw2Nvz0gfCgj1K2SaIRdWOBrWM6VSrsXgNr6Y6-mUZO2lbsXPkjqf1Z5iEcOgE-J6MyPE5JTV_ujVmzbVEHVueRBDOsGBGIDk7wt5jrSZ25qTKSP6sYlgUBDo_dlWatvtuK4OS_DtvwFhs5Ppxo_4-qo8H68LfLLVQz9jEqIjLDtMfvjjpB_4Nm7i965yAH1v3ripU6llz2_rb9VRJOf9mvsZ0LQvjFSy3UZPEjueWMFyMGaEQr8&__tn__=-R

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj