W trakcie meczu 16. kolejki PlusLigi Ślepsk Malow Suwałki – VERVA Warszawa ORLEN Paliwa (21.01) odbyła się zbiórka dla dzieci przebywających w szpitalach m.in. w Suwałkach, w Augustowie, w Sejnach i innych pod nazwą “Przynieś pluszaki – wspomóż dzieciaki”. Celem akcji było zebranie jak największej liczby pluszaków, które skutecznie pomagają nie tylko odwrócić uwagę najmłodszych od różnego rodzaju sytuacji stresowych związanych z wypadkami, chorobami, ale również ułatwić kontakt ratownikom i służbom medycznym z hospitalizowanym dzieckiem.

Dla dzieci udział pożarze, wypadku, przejazd karetką lub sam pobyt w szpitalu to ogromny stres. W takich sytuacjach dużą rolę odgrywają maskotki, które pozwalają dziecku pokonać lęk przed pozostaniem na oddziale i brakiem obecności rodzica. Pluszaki często pełnią również rolę typowo obrazową – młodzi pacjenci wskazują na bazie maskotek miejsce dolegliwości bólowych. Pluszaki trafiły również do placówek przedszkolnych i wychowawczych.

W poniedziałek (24.02) zawodnicy, członkowie sztabu szkoleniowego oraz administracji klubu, podzielili się na grupy, które odwiedziły następujące placówki: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Suwałkach (ul. Filipowska 20, 16-400 Suwałki); Placówkę Opiekuńczo-Wychowawcą w Suwałkach (ul. Filipowska 20a, 16-400 Suwałki); Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Suwałkach (ul. Przytorowa 8, 16-400 Suwałki); Szkołę Podstawową nr 7 w Suwałkach (ul. Romualda Minkiewicza 50, 16-400 Suwałki); Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach (ul.Szpitalna 60, 16-402 Suwałki); Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Sejnach (ul. Doktora Edwarda Rittlera 2, 16-500 Sejny).

Fot. źródło: Ślepsk Suwałki

Dodaj komentarz