W poniedziałek jedna z kompanii 12 batalionu lekkiej piechoty wyruszyła na pierwsze szkolenie zintegrowane w 2020 roku. Na poligonie w Orzyszu żołnierze będą szkolić się przez 14 dni.

Szkolenia zintegrowane są jedną z form szkoleń w jakich uczestniczą żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Raz w roku musi je przejść każdy Terytorials.

Jest to już drugie szkolenie zintegrowane tej kompanii. Podczas poligonu żołnierze przejdą szereg sprawdzianów, które będą podsumowaniem etapu specjalistycznego służby. W jego trakcie Terytorialsi szkolili się pod kątem funkcji pełnionej w sekcji lekkiej piechoty (m.in. strzelca, ratownika pola walki, strzelca wyborowego, radiotelefonisty i sapera).

Od marca żołnierze rozpoczną etap szkolenia zgrywającego. W jego trakcie szczególny nacisk położony jest na ćwiczenia poza obiektami wojskowymi w Stałych Rejonach Odpowiedzialności oraz współdziałanie ze służbami w ramach zarządzania kryzysowego.

Żołnierze 12 batalionu lekkiej piechoty rozpoczęli tegoroczną edycję szkoleń zintegrowanych w 1 Podlaskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. We wszystkich pododdziałach brygady w 2020 roku zaplanowanych jest siedem terminów tych szkoleń. A ich największa intensywność nastąpi we wrześniu br.

Leave a Reply