Chcesz spotkać ludzi, którzy potrafią zmieniać swoje życie i realizować marzenia, pracują dla lokalnej społeczności, odważnie prowadzą własny biznes? Szukasz nowej drogi i inspiracji? Chcesz porozmawiać z niezwykłymi ludźmi? Zapraszamy na TEDx Białystok. Po raz pierwszy w Białymstoku i w województwie podlaskim – już 24 czerwca.

TEDx dzisiaj to marka znana wśród ludzi aktywnych, poszukujących wiedzy, dróg rozwoju i motywacji. Na całym świecie odbywa się około 3 tysięcy takich wydarzeń. Postanowiłyśmy zorganizować takie spotkanie także w naszym regionie. Musiałyśmy znaleźć swój pomysł na TEDx Białystok, ale przede wszystkim spełnić bardzo konkretne wymagania narzucone przez inicjatorów konferencji, organizowanych corocznie przez amerykańską fundację non-profit Sapling Foundation. Pamiętałyśmy, że celem konferencji jest popularyzacja „idei wartych propagowania” – mówi jedna z organizatorek Ewelina Gorbacz.
Wszystko zaczęło się w 1984 roku w Stanach Zjednoczonych. Na początku ze względu na bliskość Doliny Krzemowej konferencja dotyczyła głównie zagadnień technologicznych, obecnie ważne tematy to także nauka i kultura czy sprawy społeczne. W Białymstoku chcemy pokazać osoby znane i mające wpływ na to, jak zmienia się nasz region, dlatego TEDx Białystok odbywa się pod hasłem „Local heroes/lokalni bohaterowie”.
Spotkamy się z nimi już 24 czerwca w Auli im. Janusza Korczaka na Wydziale Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku. Już ruszyła sprzedaż biletów, a wydarzenie ma charakter elitarny – zgodnie z uzyskaną licencją może wziąć w nim udział 100 osób.
Tu warto podkreślić, że TEDx miał odbyć się 2 kwietnia. W połowie maja zapadła decyzja, że nie poddajemy się koronawirusowi i przenosimy nasze wydarzenie. Nie odwołujemy naszych gości, jedynie prosimy o zmianę dat w kalendarzu. Zapraszamy na środę – 24 czerwca. Oczywiście w maseczkach, z zachowaniem odpowiedniej odległości. My też zrobimy wszystko, by zapewnić warunki do bezpiecznego udziału w konferencji – dodaje Sylwia Małachowska.
TEDx Białystok odbędzie się dzięki naszym partnerom – samorządowi województwa podlaskiego – to nasz partner strategiczny – oraz Uniwersytetowi w Białymstoku. Poza tym to praca wielu wolontariuszy, którzy starają się zaprosić nie tylko niezwykłych gości, ale i przygotować oprawę wydarzenia. Będzie czas na muzyczne doznania, na obejrzenie wystawy fotografików kochających Podlasie, na kawę z mobilnej kawiarni czy dobre jedzenie z food trucka. Zagospodarujemy przestrzeń auli, holu oraz wokół budynków uniwersyteckich przy ulicy Świerkowej. Będzie więc czas i przestrzeń nie tylko na posłuchanie inspirujących mówców, ale i na inspirujące rozmowy. Startujemy o godzinie 10:00 – opowiada Małachowska. A Gorbacz wymienia kilka nazwisk: Paweł Grabowski – lekarz z Krakowa, który założył hospicjum w Nowej Woli, Cezary Chwicewski – kreatywnie organizujący festiwalu Up to Date w Białymstoku, Agnieszka Zach zwana Biebrzańską Wiedźmą – dla nich warto zarezerwować 24 dzień czerwca i wziąć udział w pierwszej konferencji TEDx w województwie podlaskim.
 
Wszystkie informacje organizacyjne i przede wszystkim nazwiska naszych bohaterów znajdziecie na fanpage’u: https://www.facebook.com/tedxbialystok/

Bilety dostępne są na Evenea.pl: https://app.evenea.pl/event/859595-1/?fbclid=IwAR2bAIoFmbRrbsLT-ig7y_h5mxqV29XUYSAq7qg7VCRsmk9n0r-zKDCpOYM

Local heroes, czyli pierwszy TEDx Białystok
24 czerwca, godz. 10
Aula Wydziału Nauk o Edukacji UwB
ul. Świerkowa 20, Białystok

Leave a Reply