Aquapark od 20 czerwca ponownie dostępny jest dla mieszkańców Suwałk i regionu. W piątek 19.06.2020 r. ok. godz. 14:00 specjalistyczne laboratorium przekazało informację o wyniku pobranych 9 czerwca próbek wody, które są ujemne. W praktyce oznacza to, że zostały osiągnięte parametry jakości wody, aby w sposób bezpieczny można było korzystać z kompleksu wodno-rekreacyjnego położonego przy ul. Papieża Jana Pawła II 7.

Nowe zasady korzystania z Aquaparku

Podobnie jak w przypadku innych obiektów zarządzanych przez suwalski OSiR, także i w Aquaparku będą miały zastosowanie ograniczenia sanitarne spowodowane epidemią SARS-CoV-2 w Polsce. Przede wszystkim zostanie ograniczona liczba osób, która będzie mogła przebywać na terenie obiektu. Jednocześnie z basenu sportowego, części rekreacyjnej obejmującej także sauny będzie mogło korzystać maksymalnie 150 użytkowników.

W przypadku basenu sportowego będzie także obowiązywał limit osób przebywających na jednym torze (4 osoby). Natomiast z saun w jednym czasie będzie mogło korzystać 2 klientów.

Oprócz powszechnego już nakazu dezynfekcji rąk, na terenie obiektu będzie obowiązywał również nakaz zasłaniania ust i nosa. Oczywiście będzie to dotyczyć wyłącznie przemieszczania się klientów od momentu wejścia do Aquaparku do momentu dotarcia do szatni, jak również w drodze powrotnej. Powyższy nakaz nie będzie natomiast obowiązywał podczas kąpieli i korzystania z sauny.

Z Aquaparku nie będą mogły skorzystać osoby z objawami ostrej infekcji, złego samopoczucia lub podwyższonej ciepłoty ciała. W trosce o bezpieczeństwo pozostałych klientów, pracownicy obsługi będą mieli możliwość zobowiązania osób z objawami choroby czy też infekcji do opuszczenia obiektu.

Ponadto, z uwagi na obowiązujący reżim sanitarny klienci powinni posiadać własne torby na obuwie, które zamierzają pozostawić w szatni.

Dezynfekcja obiektu

Zgodnie z wytycznymi dotyczącymi funkcjonowania obiektów basenowych w czasie epidemii, Aquapark będzie podlegał bieżącej dezynfekcji. W godz. 6:00-22:00 działania będą obejmowały m.in. dezynfekcję ciągów komunikacyjnych, elementów wyposażenia, szafek w przebieralniach. Ponadto, po zamknięciu obiektu, będzie odbywać się kompleksowa dezynfekcja.

Co z karnetami?

Jest ważna informacja dla posiadaczy kart abonamentowych, których termin upłynął w okresie zamknięcia obiektu. Ich termin zostaje przedłużony o czas, w którym Aquapark pozostawał zamknięty.

W przypadku karnetów na zajęcia nauki pływania oraz aqua-aerobiku będzie je można zrealizować poprzez wejścia na basen (możliwość wejścia z rodzinami). Termin wykorzystania został ustalony na 30 września br.

Przypomnijmy, iż z powodu wprowadzenia stanu epidemii i wynikających z tego tytułu ograniczeń, Aquapark pozostawał zamknięty przez ostatnie 3 miesiące. W tym czasie zostały wykonane remonty oraz niezbędne, planowane prace konserwacyjne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj