Kinomani z pewnością bez trudu wymienią tytuły filmów, w których zobaczyć można Augustów, jego okolice. To malownicze miejsce, zatem wielokrotnie właśnie tu realizowano zdjęcia do filmów, seriali. Udokumentowanie tego filmowego wizerunku miasta postawił sobie za cel Rafał Rowiński, pracownik Augustowskich Placówek Kultury. Właśnie kończy naukę na wydziale filmoznawstwa praktycznego na Uniwersytecie Gdańskim, a powstający dokument będzie także pracą zaliczeniową.

O projekcie opowiada Bartek Świerkowski, pracownik Augustowskich Placówek Kultury:

Projekt zakrojony na szeroką skalę będzie ciekawym obrazem bytności filmowców z tych stronach. W planach są rozmowy z ludźmi filmu, ale też osobami, które w różnych aspektach przy tych produkcjach były zatrudnione:

Na stronie DKF-u Kinochłon znajdziemy informacje o przeprowadzonych już rozmowach – ze Zbigniewem Buczkowskim (wystąpił w filmie „Karate po polsku” nagrywanym w Studzienicznej i Starych Juchach) oraz Sylwestrem Maciejewskim (jego pobyt w Augustowie i okolicach wiązał się z rolą w serialu „Lato leśnych ludzi”). W planach są kolejne spotkania, potem prace montażowe, ale już twórcy zapraszają na premierę tego dokumentu jesienią:

W oczekiwaniu na końcowy efekt tego ciekawego przedsięwzięcia, pracownicy Augustowskich Placówek Kultury zapraszają do śledzenia innych kulturalnych, muzycznych i filmowych propozycji (APK, Kinochłon).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj