Ślepsk Suwałki
18 IV 2019; Suwałki - Hala OSiR; 3 mecz o mistrzostwo I ligi: Ślepsk Suwalki - Stal Nysa 3:1 - Mateusz Mielnik © 2019 Wojciech Otłowski

Zmiana w sztabie szkoleniowym Ślepska Malow – Mateusz Mielnik, asystent trenera Andrzeja Kowala, zakończył pracę z zawodnikami. 34-letni szkoleniowiec walnie przyczynił się do sukcesów klubu, co z pewnością i zawodnicy, i kibice zapamiętają na długo.

Mateusz Mielnik w poprzednim sezonie pełnił obowiązki asystenta trenera Andrzej Kowala. Należy jednak przypomnieć, iż z suwalskim klubem związany był już wcześniej. Osiem lat temu był z kolei asystentem Tomasza Wasilkowskiego. Mielnik będzie jednak pamiętany w siatkarskich Suwałkach przede wszystkim jako trener, który wprowadził biało-niebieskich do PlusLigi. Sezon 2018/2019 obfitował w sukcesy – najbardziej w pamięć zapadł zwycięski mecz ze Stalą Nysa, rozegrany 18 kwietnia 2019.

Przed rozpoczęciem kariery trenerskiej Mateusz Mielnik występował na pozycji rozgrywającego w BBTS-ie Bielska-Biała. Po ukończeniu studiów na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie odbył staż trenerski w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. Pracował też z zespołem z Bielska-Białej, AZS-em Częstochowa oraz NET Ostrołęką.

W umieszczonej na oficjalnej stronie Ślepska Malow wypowiedzi prezes Wojciech Winnik dziękuje odchodzącemu trenerowi za współpracę: – Dziękujemy trenerowi Mateuszowi Mielnikowi za ogromny wkład w rozwój sportowy i organizacyjny klubu. Życzymy powodzenia w kolejnym etapie zawodowej, trenerskiej ścieżki. Do zobaczenia w największych, siatkarskich arenach Polski!

Foto: Melania Otłowska oraz  Wojciech Otłowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj