Karmienie ptaków chlebem szkodzi ich zdrowiu – przekonuje Kamil Raczkowski, autor petycji dotyczącej ustawienia w mieście kaczkomatów. Wniosek podpisało ponad 800 mieszkańców Suwałk.

Mieszkańcom zależy na tym, aby na terenie miasta Suwałk ustawić trzy kaczkomaty – na bulwarach, w okolicy Zalewu Arkadia oraz mostu przy ulicy Noniewicza (w pobliżu Apartamentów Parku nad Hańczą).

– Urządzenia te będą zawierały informacje, czym należy karmić kaczki, a czym nie i dlaczego, a także za symboliczną opłatą będzie można nabyć pokarm do karmienia ptaków – informuje Kamil Raczkowski.

Ptaki karmione białym chlebem podatne są na wiele różnych schorzeń, w tym na tzw. „anielskie skrzydło”. Choroba ta polega na deformacji ostatniego stawu skrzydła, w wyniku czego lotki ptaka odstają, zamiast leżeć blisko ciała. Gdy schorzenie się rozwinie, uniemożliwia latanie i kończy się śmiercią ptaka. Nie istnieje żaden zabieg, który mógłby pomóc, a “anielskie skrzydło” spowodowane jest właśnie niewłaściwą dietą. Bezustanne dokarmianie ptaków powoduje, że ptaki zaczynają polegać tylko na tym źródle pożywienia, zamiast na swojej naturalnej diecie.

Kolejny wniosek został złożony do Spółdzielni Mieszkaniowej Osiedla Północ I. Kaczy Dołek to teren jej podlegający, a inicjatorom akcji zależy również na tym, aby kaczkomat pojawił się i w tamtej części miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj