Drugi ze spektakli prezentowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury w ramach objazdu Teatr Polska to historia dla tęskniących za domem i poszukujących swojego miejsca na ziemi. Przypowieść o nas i naszych mikroświatach wypełnionych opowieściami. Nieodpłatne wejściówki można odbierać w Galerii Sztuki Stara Łaźnia od poniedziałku, 21 września.

Inspiracją dramatu Beniamina Bukowskiego jest historia miasta, które przepłynęło ocean. Leżące w Maroku portugalskie miasto zostało przeniesione do Belem w Ameryce Południowej po oblężeniu przez Maurów w 1769 roku. Mazagan dla twórców spektaklu staje się obrazem każdego domu, który budujemy tam, gdzie się zatrzymamy – choćby na krótki czas. Twórcy przedstawienia zapraszają widzów do udziału we wspólnej zabawie oraz eksperymencie (również kulinarnym).

Przedstawienie Teatru im. Wilama Horzycy z Torunia odbędzie się w piątek, 25 września 2020 r., o godz. 17.00 w Galerii Sztuki Stara Łaźnia przy ul. Andrzeja Wajdy 3 w Suwałkach. Liczba dostępnych miejsc jest ograniczona.

Spektakl jest prezentowany w ramach Programu TEATR POLSKA organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W Suwałkach zobaczymy jeszcze dowcipną adaptację książki „Czy umiesz gwizdać, Joanno” szwedzkiego pisarza dla dzieci Ulfa Starka (22.09), wzruszającą familijną „Sztukę bez babci” (6.10) oraz widowiskowe „Dziękuję za różę” na podstawie tekstu Marii Kuncewiczowej (25.10).

Spektakl w cyklu Teatr Polska: „Mazagan. Miasto” w Suwałkach

Leave a Reply