Jeszcze tylko tydzień został na zgłoszenia fotografii do XI edycji Konkursu Fotograficznego Ogólnopolskiego Przeglądu Fotografii Współczesnej „Człowiek obok mnie”. Ostateczny termin upływa 14 września 2020 roku.

Więcej informacji na stronie: https://bok.bialystok.pl/wydarzenia/wydarzenie/xi-edycja-konkursu-fotograficznego-czlowiek-obok-mnie/

Świat przez ostatnie miesiące uległ mniej lub bardziej widocznym przeobrażeniom. Modyfikacjom uległy sposoby komunikacji, poruszania się, wykonywania codziennych zadań i pracy. Każdy aspekt naszego życia został nimi dotknięty. Fotografia mogła zostać uwięziona w domach. Jednak obostrzenia nie powstrzymały niezliczonej rzeszy fotografów w dokumentowaniu otaczającego świata w tym szczególnym momencie. Mnóstwo osób fotografujących odnalazło też inspirację w codziennym życiu i jego rutynie. Część ludzi, którzy fotografią chcieli się od zawsze zająć, w zatrzymaniu odnalazło czas, aby się tego rzemiosła w domowym zaciszu nauczyć.

W tym czasie brakowało nam wielu rzeczy, ale chyba najbardziej brakowało nam drugiego człowieka. I właśnie o człowieka i wszystko z nim związane chcemy w tej edycji konkursu zapytać. Świadomi trudności i szerokości tematu, czekamy na wypowiedzi fotograficzne od wszystkich tych, którzy zechcą się nimi z nami i innymi podzielić.

XI edycja Konkursu Fotograficznego Ogólnopolskiego Przeglądu Fotografii Współczesnej „Człowiek obok mnie” trwa od 14 sierpnia do 18 września 2020 roku (data rozstrzygnięcia konkursu).

Prace będą oceniane w formule zdjęcia pojedynczego oraz reportażu/cyklu fotograficznego, co jest zmianą w stosunku do poprzednich edycji.

Wydarzenie organizowane jest przez Białostocki Ośrodek Kultury od 2000 roku, w systemie biennale. Konkurs kierowany jest do pełnoletnich osób fizycznych i ma charakter otwarty. Zdjęcia ocenia jury złożone z profesjonalistów fotografików i znawców sztuki fotograficznej. Konkurs pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Białegostoku.

Laureatom Konkursu – autorom nagrodzonych zdjęć – zostaną przyznane nagrody pieniężne:
GRAND PRIX – zdjęcie pojedyncze – 1600 zł
Wyróżnienie – zdjęcie pojedyncze – 700 zł
GRAND PRIX – reportaż – 1800 zł
Wyróżnienie – reportaż – 900 zł

Wybrane przez jury zdjęcia zostaną także zaprezentowane podczas wystawy w Białostockim Ośrodku Kultury oraz w Internecie w drugiej połowie września.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj