Tradycyjnie jak co roku od 15 lat ŚKBad. Harcownik — Warszawa organizuje turniej rangi Grand Prix International, czyli Warszawski Otwarty Festiwal Badmintona na tej imprezie suwalczanie zdobyli dwa medale złote i jeden brązowy.

Najlepszy wynik podczas warszawskiego festiwalu osiągnęła Ulyana Volskaya — zdobyła dwa złote medale. Najlepsza okazała się w kategorii gra pojedyncza dziewcząt U19 – złoty medal zdobyła bez gry w finałowej.

W finale walkower Anastasii KOSENCHUK (UKS Hubal Białystok). Wcześniej w półfinale odniosła szybkie zwycięstwo 2:0 nad Zofią TOMCZAK (ABRM Warszawa) 21:10, 21:14.

Drugi złoty medal — pierwsze miejsce zdobyła wspólnie z klubowym kolegą Michałem ALEKSANDROWICZEM w grze mieszanej.

Suwalska para w grze mieszanej U19 w finale pokonała po zaciętej trzysetowej walce zawodników (UKS Unia Bieruń/KS Chojnik Jelenia Góra) – Jakuba SUSZYŃSKIEGO/Dominikę CHOJNACKĄ 2:1, (19:21, 21:15, 21:19).

W tej kategorii do ćwierćfinału dotarła druga suwalska para Maksim OVCHINNIKOV/Viktoriya PLETSIUKHOVA, jednak walkę o brązowy medal przegrali 0:2 (13:21, 16:21) z parą ABRM Warszawa — Adrian KRAWCZYK/Zofia TOMCZAK i uplasowali się tuż za podium.

Za to, kolejny medal tym razem brązowy dla Suwalskiego Klubu Badmintona zdobył w kategorii U15, w grze pojedynczej chłopców Dominik UŁANOWICZ. W półfinałowej rywalizacji, w walce o finał uległ 11:21 i 9:21 późniejszemu mistrzowi — Krzysztofowi PODKOWIŃSKIEMU (UKS Hubal Białystok). Jednak walkę o brązowy medal warszawskiego festiwalu Dominik rozstrzygnął, na swoją korzyść pokonując 2:1 (21:13, 7:21, 21:15) Wojciecha BUDNEGO (Beninca UKS Feniks K-K).

Swój udział w kat. U15 BS z pozytywnym skutkiem zaakcentował w turnieju głównym Janek Szeszko.

Janek ostatecznie zakończył zmagania na II rundzie turnieju głównego, w walce o wejście do ćwierćfinału musiał, uznać wyższość Bartosza PUŃKO (KS Badminton Kobierzyce) ulegając 0:2 (10:21, 17:21).

Gra podwójna chłopców U19 – tu walkę o brązowy medal przegrała wysoko notowana suwalska para Michał ALEKSANDROWICZ/Mateusz HOŁUB z deblem Michał TOCZEK/Michał SZCZYPKA (BKB Set Mazańcowice) 0:2 (19:21, 17:21).