Janiszewska Home Staging: Kolor roku 2021

0
398
https://www.instagram.com/p/CIlsqbbA44A/

Pod koniec każdego roku Instytut Pantone ogłasza kolor roku na nadchodzący sezon. Pojawia się on w szeroko rozumianych dodatkach, modzie, wzornictwie przemysłowym, a także we wnętrzach. Nie należy odbierać go całkowicie dosłownie, ponieważ najważniejszy tu nie jest kolor, a jego uzasadnienie. Na 2021 rok Pantone wyjątkowo wybrało aż dwa kolory! Na co wypadło?

Autor: Marta Janiszewska

Szaro-żółty duet

Kolorami roku 2021 została przygaszona szarość o nazwie Ultimate Gray oraz soczysta żółć Illuminating. Takie zestawienie kolorów już od jakiegoś czasu można było spotkać w modzie, designie i oczywiście we wnętrzach, a teraz będzie jeszcze częściej stosowane. Dzięki zastosowaniu takiego duetu wnętrza są stonowane, ale nie brakuje w nich koloru, życia i radości. Patrzy się na nie wyjątkowo przyjemnie.

Przeczytaj również: Trendy wnętrzarskie w 2020 roku i kolor roku 2020

Symbolika koloru roku 2021

Rok 2020 był wyjątkowo trudny i zaskakujący. Każdy z nas w pewnym momencie potrzebował światełka w tunelu, które rozjaśni tę szarą rzeczywistość. Eksperci z Instytutu Pantone postanowili zdefiniować ten trudny czas, a zarazem ten nadchodzący. Wybrany duet odpowiada społecznym nastrojom i potrzebom ludzi na całym świecie.

W tym trudnym czasie pandemii potrzebujemy szczególnie mocno dwóch rzeczy. Nadziei i siły, które symbolizują wybrane kolory roku 2021. Jasna szarość 17-5104 Ultimate Gray i żółty 13-0647 Illuminating to „mariaż kolorów niosący za sobą siłę i nadzieję, który potrafi podnieść na duchu”.

Oficjalne uzasadnienie koloru roku 2021 brzmi:

To połączenie nawiązujące do odporności, optymizmu, nadziei i pozytywności, których tak bardzo potrzebujemy, kiedy resetujemy, odnawiamy, wymyślamy na nowo i odkrywamy na nowo”.

Ultimate Gray

Kolor Ultimate Gray symbolizuje elementy stanowiące solidną podstawę, niezawodne, jak na przykład kamienie. To przede wszystkim wewnętrzna siła, która w okresie pandemii szczególnie była widoczna.

Illuminating

Illuminating to słoneczny żółty, energetyczny, wesoły, symbolizujący rozgrzewające słońce. Ma on oznaczać nadzieję na lepsze jutro, być tym światełkiem w tunelu oraz kojarzyć się z optymizmem, dobrymi rzeczami, żywiołowością.

Jeżeli chcesz zainspirować się kolorami roku 2021 i wprowadzić je do swoich wnętrz, postaw na szarą podstawę z żółtymi dodatkami. Mogą być to poduchy, narzuty, zasłony, pledy, wazony, ale również meble. Żółty fotel lub krzesło od razu przyciągają uwagę, a zmiana obicia nie jest droga.

Kolor roku wybrany przez Pantone nie zawsze jest trafiony, lecz prognozuje się, że te aktualne rzeczywiście się przyjmą i będą wykorzystywane w wielu dziedzinach podobnie jak kolor roku 2020, czyli Classic Blue, o którym możesz przeczytać TUTAJ.

Autorką wpisu jesy Marta Janiszewska z bloga
Janiszewska – wnętrza | Home Staging | Nieruchomości

Po więcej inspiracji i porad z zakresu wnętrz, sprzedaży i kupna nieruchomości, Home Stagingu i organizacji przestrzeni zapraszamy TUTAJ

Co to jest Home Staging? Poznaj nową ofertę na lokalnym rynku

Jak udekorować dom na święta Bożego Narodzenia 2020?

Leave a Reply