W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o zmianie planu zagospodarowania przestrzennego ulicy Wigierskiej w Suwałkach. Na prośbę jednej z mieszkanek poprosiliśmy Urząd Miasta o wyjaśnienie kwestii. Wówczas otrzymaliśmy odpowiedź, że Ratusz nic nie wie o planach stworzenia w tamtej części miasta osiedla mieszkaniowego. Oficjalna informacja właśnie pojawiła się na stronie UM.

Czy przy ul. Wigierskiej powstanie blokowisko?

Z wpisu wynika, że miasto nie planuje inwestycji związanych z przebudową ul. Wigierskiej, w tym jej poszerzenia ani innych inwestycji na terenie objętym projektem planu.

Miasto Suwałki nie dysponuje również żadnymi informacjami o planach deweloperów, co do tego terenu. Procedowany plan miejscowy daje właścicielom nieruchomości możliwość zmiany zabudowy ich działek. Nie nakłada na nich obowiązku ani wyburzeń, ani budowy nowych obiektów. Tylko od ich woli i decyzji będzie zależało, czy dojdzie na tym terenie do jakichkolwiek zmian w zabudowie i zagospodarowaniu terenu.

Procedowany obecnie miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dotyczy wyłącznie północnej pierzei ulicy Wigierskiej na odcinku od ulicy 1-go Maja do ulicy Utrata i nie obejmuje swym zakresem pasa drogowego ulicy Wigierskiej.

Procedura planu wszczęta została na wniosek jednego z właścicieli nieruchomości i ma na celu umożliwienie mu realizacji więcej niż dwóch lokali mieszkalnych. Plan ten w istotny sposób nie zmienia ustaleń obecnie obowiązującego planu miejscowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj