W tym roku planowana jest budowa parku na os. Północ w Suwałkach, na terenie pomiędzy ulicami Putry, Andersa i Minkiewicza. W budżecie na ten cel została zarezerwowana kwota 200 tys. złotych. Radna Anna Ruszewska sądzi, że to mieszkańcy powinni zdecydować o jego kształcie i nazwie.

Anna Ruszewska z klubu „Łączą nas Suwałki” przesłałam do prezydenta Suwałk interpelację w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących koncepcji budowy parku na osiedlu Północ. To jeden z trzech terenów zielonych, które mają powstać w tamtej części miasta.

Anna Ruszewska.

Radna uważa, że warto byłoby opinie mieszkańców, organizacji pozarządowych i innych zainteresowanych instytucji na temat terenu rekreacyjnego. – Takie działanie pozwoli m.in. znaleźć odpowiedź na następujące pytania: jakie są oczekiwania mieszkańców względem planowanych funkcji w parku i jak powinien zostać nazwany park (warto nazwać park, a nie posługiwać się określeniem parku jako miejsce na terenie pomiędzy ul. Putry, Andersa i Minkiewicza w Suwałkach), jakie nasadzenia gatunków drzew, krzewów czy bylin powinny pojawić się w parku, gdzie na tym obszarze można wprowadzić nowe nasadzenia zieleni, tak aby roślin było dużo, ale nie ograniczały one niewielkiej dostępnej przestrzeni, w których miejscach i w jakiej ilości mogą zostać ustawione ławki i inne elementy małej architektury, jakie są potrzeby w zakresie działań kulturalno-edukacyjnych na tym obszarze – przekonuje Anna Ruszewska.

Zdaniem radnej w procesie poznania oczekiwań pomógłby specjalny formularz konsultacyjny, który można byłoby wypełnić online lub też dostarczyć do urzędu. Decyzję prezydenta w tej sprawie poznamy niebawem.

Jeśli masz pomysł, jaką nazwę mógłby nosić park na os. Północ, napisz do nas: redakcja@niebywalesuwalki.pl. Przesłane propozycje dostarczymy następnie do radnej i Ratusza.

Kiedy w Suwałkach powstaną kolejne parki i skwery?

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj