Bardzo dużym zainteresowaniem wśród suwalskich seniorów cieszy się dedykowany dla nich program związany ze wsparciem przy realizacji drobnych napraw w ich domach. W 2020 roku wykonano ponad 1000 usług, a działanie rozszerzono o pomoc seniorom w załatwianiu codziennych spraw w związku z pandemią koronawirusa. Program „Złota Rączka dla seniora” doczekał się kontynuacji.

Zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 18:00 pod numerem telefonu 517 871 124. Zgłoszenia można przesyłać również na adres e-mail: senior.zr@wp.pl

Program został przygotowany z myślą o suwalskich seniorach, którzy nie mają możliwości samodzielnego wykonania drobnych napraw, a nie zawsze mogą liczyć na wsparcie rodziny.

„Złota Rączka dla Seniora” jest dedykowana mieszkańcom Suwałk w wieku powyżej 70 lat, samotnie zamieszkującym lub w wieku powyżej 60 lat z orzeczonym umiarkowanym lub znacznym stopniem niepełnosprawności. Z uwagi na stan epidemii udzielana jest również pomoc osobom powyżej 70 lat w postaci zakupu żywności, środków higienicznych i leków.

Dzięki programowi seniorzy mają dostęp do bezpłatnych usług w zakresie drobnych napraw domowych, między innymi takich jak: wymiana żarówek, gniazdek elektrycznych, uszczelek w kranach, odpowietrzenie kaloryferów, wymianę lub montaż zamków w drzwiach oraz klamek.

Działanie cieszy się największym zainteresowaniem wśród seniorów zamieszkujących osiedle Centrum i Północ I. W kwestii usług, najbardziej popularne są te związane z: hydrauliką (413), elektryką (340) oraz stolarką (140). Z pomocy skorzystało ponad 100 osób, w u których wykonano prawie 1100 zleceń.

Leave a Reply