W ciągu ostatnich kilku lat działki inwestycyjne zlokalizowane w sąsiedztwie Parku Naukowo-Technologicznego Polska-Wschód w Suwałkach znalazły nowych właścicieli.

W zasobach Parku Naukowo-Technologicznego została w tej chwili tylko jedna działka przemysłowa. W 2019 roku zostały sprzedane dwa grunty, w 2020 roku – jeden. Na początku roku 2021 znalazł się kolejny nabywca terenu inwestycyjnego.

– W ubiegłym roku przeprowadziliśmy jeden przetarg na sprzedaż działki inwestycyjnej o powierzchni 0,4010 ha. W wyniku przeprowadzonej licytacji najwyższą cenę – 450.000,00 zł + podatek VAT wylicytowała firma Agronaft s.c. Jan Brzóska Tomasz Krajewski z Lidzbarka. To firma z branży samochodowej, zajmuje się handlem olejami, smarami oraz częściami zamiennymi – informuje Dariusz Bogdan, prezes Parku Technologicznego w Suwałkach.

Tegoroczny nabywca to Sławomir Truchan, właściciel firmy Artplex. Na działce o powierzchni 0,4007 ha, która w wyniku przeprowadzonej licytacji została sprzedana za 424.200,00 zł + podatek VAT, zamierza on wybudować zakład produkcyjny z zapleczem magazynowym. Artplex produkuje gabloty i witryny do muzeów oraz archiwów. To właśnie w nich można oglądać eksponaty prezentowane między innymi w WOSiR „Szelment”, Muzeum Wigier w Starym Folwarku, czy muzeach w Słupsku, Giżycku, Zamościu.

Kiedy rozpoczną się nowe inwestycje? Termin i warunki zależą od sytuacji epidemicznej. Dariusz Bogdan dodaje, że planowane obiekty „będą podobne do dwóch nowych już wybudowanych przy ulicy Innowacyjnej”.

– Do sprzedaży pozostała jeszcze jedna działka inwestycyjna będąca własnością Parku o powierzchni 0,4426 ha. Jeżeli będzie duże zainteresowanie potencjalnych inwestorów, również tę działkę wystawimy do sprzedaży przetargowej w bieżącym roku. To ostatnia działka pod inwestycję przemysłową w tak dobrej lokalizacji w Suwałkach, więc mamy nadzieję, że zainteresowanie będzie duże – zaznacza prezes PNTPW.

Środki uzyskane ze sprzedaży działek przeznaczane są na spłatę rocznej raty kredytu inwestycyjnego, który został zaciągnięty pod budowę Parku Naukowo-Technologicznego.

Nowe inwestycje w Suwałkach. Co powstaje przy Parku Technologicznym (audio)?

Leave a Reply