Tabernakulum „Niewiasta Eucharystii”, wykonane przez gdańską pracownię realizującą europejski projekt duchowy, znajdujące się w kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu im. św. Jana Pawła II w klasztorze pokamedulskim ozdobione jest meteorytami, cyrkoniami i szafirami, nawiązującymi do koloru tafli wigierskiego jeziora.

W czwartek, 18 marca w Wigrach odbyło się poświęcenie kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu im. św. Jana Pawła II przez biskupa ełckiego ks. Jerzego Mazura. Kaplica została włączona do duchowego dzieła Gwiazdy na Płaszczu Marii Królowej Pokoju, realizowanego przez stowarzyszenie Comunita Regina della Pace, działające od 2008 roku. Wykonania monstrancji i nastawy ołtarzowej podjęła się gdańska pracowania Drapikowski Studio.

Mariusz Drapikowski z Drapikowski Studio, działający jednocześnie w Comunita Regina della Pace:

Wigierska monstrancja wykonana jest ze srebra starymi technikami złotniczymi. Wokół postaci NMP znajduje się złocony, ażurowy nimb, zdobiony motywem lilii oraz kamieniami szlachetnymi i 12 meteorytami znalezionymi w różnych częściach globu, stanowiącymi nawiązanie do 12 gwiazd z apokaliptycznej wizji św. Jana. Monstrancja wykonana została według projektu Kamila Drapikowskiego.

Piotr Ciołkiewicz z Comunita Regina della Pace o idei duchowego dzieła:

Najświętsza Maryja Panna z kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu im. św. Jana Pawła II to jedna z wielu realizacji projektu Comunita Regina della Pace. Członkowie stowarzyszenia budują ołtarze i centra na całym świecie. Pierwsze powstało w Jerozolimie w 2009 roku, skąd po 5 latach przeniesiono je do Betlejem. Kolejny ołtarz powstał w Kazachstanie. Inne zlokalizowane są m. in. na Filipinach i w Afryce.

W kaplicy znajduje się również relikwiarium. Opowiada o nim ks. Jacek Nogowski:

Ołtarz w kaplicy został ozdobiony zachowanymi w pokamedulskim klasztorze tekstami łacińskimi mszy św.

Fot. Niebywałe Suwałki

Leave a Reply