23 XI 2019; Suwałki Arena; Plus Liga; Ślepsk - Olsztyn 3:1; Łukasz Rudzewicz © 2019 Wojciech Otłowski

Łukasz Rudzewicz, środkowy Ślepska Malow Suwałki, przedłużył kontrakt z klubem i rozpocznie tym samym osiemnasty (!!) sezon w biało-niebieskich barwach.

Sylwetka Łukasza Rudzewicza:

36-letni zawodnik jest jedynym siatkarzem w klubie, który przeszedł z zespołem wszystkie szczeble rozgrywkowe – od ligi zakładowej (amatorskiej) aż do PlusLigi. W każdym z rozegranych sezonów był bardzo ważnym elementem drużyny. W sezonie 2018/2019 Rudzewicz sięgnął po złoty medal pierwszej ligi i awansował z klubem do wymarzonej PlusLigi. W mistrzowskim sezonie nie rozegrał jednak wszystkich spotkań z uwagi na kontuzję, która wykluczyła go z gry na dłuższy okres czasu. Nie przeszkodziło to jednak Rudzewiczowi w walce o marzenia.

W swoim debiutanckim sezonie w PlusLidze zaskarbił sobie zaufanie trenera Andrzeja Kowala. „Rudy” doskonale spisywał się nie tylko w roli boiskowego jokera, niejednokrotnie pomagając kolegom z drużyny w odmienianiu losów poszczególnych spotkań, ale pojawiał się również w „wyjściowej szóstce”. W sezonie 2020/2021 pełnił rolę kapitana biało-niebieskich.

Data i miejsce urodzenia: 25.01.1985r., Augustów
Wzrost: 198 cm
Waga: 92 kg
Zasięg w ataku: 349 cm

Statystyki Łukasza Rudzewicza w sezonie 2020/2021:

Rozegrane mecze: 28
– Punkty
41
– Asy serwisowe: 4
– Punkty zdobyte w ataku: 31
– Punkty zdobyte blokiem: 6

Materiał prasowy: Biuro Prasowe MKS Ślepsk Malow Suwałki

Fotografie: Wojciech Otłowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj