Zdzisław Przełomiec, przewodniczący Rady Miejskiej w Suwałkach wycofał się z pomysłu, aby osoby zaszczepione mogły skorzystać z preferencji w dostępie do przedszkoli i żłobków dla swoich dzieci, wejścia w pierwszej kolejności na spektakle, wystawy i koncerty, mecze i zawody sportowe.

Interpelacja przewodniczącego Rady Miejskiej, Zdzisława Przełomca związana była ze spadkiem zainteresowania szczepieniami w Suwałkach. „Zachęty” miały być rozwiązaniem. Zamiast tego, pomysł wzbudził olbrzymie kontrowersje – w sieci pojawiła się nawet petycja związana ze szczepieniami i wolnością wyboru, a także skutkami ubocznymi dostępnej szczepionki.

Zdzisław Przełomiec ostatecznie z pomysłu się wycofał. – W związku z wielkim poruszeniem, jakie nastąpiło skutek złożenia przeze mnie interpelacji dotyczącej promocji szczepień oraz w związku z potrzebą zażegnania postępujących podziałów społecznych – wycofuję interpelację w przedmiotowym zakresie – napisał w kolejnym wniosku do prezydenta Suwałk, Czesława Renkiewicza przewodniczący Rady Miejskiej w Suwałkach.

Jak argumentuje Z. Przełomiec – jego interpelacja była wyłącznie „apelem dotyczącym potrzeby dbałości o zdrowie wszystkich mieszkańców naszego miasta. Nie była absolutnie próbą dzielenia osób, tylko zwróceniem uwagi, na potrzebę szukania sposobów na przywrócenie sytuacji zdrowotnej sprzed pandemii”. Przewodniczący tłumaczy również, że ma „pełen szacunek dla odrębności poglądowej, która jest niezbywalnym prawem każdego z nas”.

Mimo decyzji przewodniczącego, autorzy petycji Stop Segregacji Sanitarnej w Suwałkach nie zamierzają jej usunąć. Twierdzą, że interpelacja przewodniczącego Rady Miejskiej nie była jedynym wątkiem poruszonym przez nich, a w związku z tym, petycja nie straciła aktualności.

Spada zainteresowanie szczepieniami w Suwałkach. Przewodniczący Rady Miejskiej proponuje „zachęty”

1 KOMENTARZ

  1. […] Stowarzyszenie „Wolność i prawda” już kilkukrotnie dawało o sobie znać w temacie segregacji. Wystarczy przypomnieć ich aktywność przed Suwałki Blues Festivalem oraz reakcję na wystąpienie z maja 2021 r. przewodniczącego Rady Miejskiej w Suwałkach, Zdzisława Przełomca, który zaproponował wprowadzenie w mieście „zachęt” dla osób, które przyjmą szczepionkę. Nie minęło kilka dni, a przewodniczący wycofał się z tej propozycji. […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj