Maćkowa Ruda 17 – ten adres zna chyba każdy, kto choć raz zetknął się twórczości nieżyjącego już artysty – Andrzeja Strumiłły. Duch twórcy nadal czuwa nad dworem i galerią nad Czarną Hańczą, gdzie w sezonie wakacyjnym będzie się wiele działo.

Kameralne spotkania z filmem, połączone z dyskusją i poczęstunkiem to tylko jeden z cykli budujących letni program w Maćkowej Rudzie 17. W czasie czwartkowych pokazów filmów dokumentalnych odwiedzający galerię będą mogli obejrzeć m. in.: „Polaroid. Błyskawiczne spełnienie marzeń” (już 2 lipca o godz. 18.00), (pozostałe pokazy o godz. 19.00) „Twarze, plaże”, „Epicentrum” czy opowieść o Quentinie Tarantino. Całą listę filmów można znaleźć w programie zamieszczonym poniżej. Spotkania filmowo-dyskusyjne są płatne (około 25/30 zł).

Oprócz spotkań z filmem, ważnym punktem lata w Maćkowej Rudzie będą również wernisaże prac Andrzeja Strumiłły: „Mandala” (9 – 18 lipca), „Głowy końskie” (23 lipca – 1 sierpnia) i „Rysunki ostatnie” (6 – 15 sierpnia). W trakcie trwania wystaw będzie można nabyć limitowane edycje ikonografii prezentowanych prac – z certyfikatem galerii.

Kto nie stroni od interesujących rozmów i spotkań z ciekawymi ludźmi, ten z pewnością skorzysta z zaproszenia na sobotnie spotkania w Maćkowej Rudzie. Pierwsze – „Azja. Sacrum – Dotknięcie Wschodu” zaplanowane jest na 17 lipca o godz. 19.00. Tematyka spotkań dotyczyć będzie religii i kultury, Andrzeja Strumiłły i jego twórczości – również poezji i fotografii.

W programie znalazły się także warsztaty barwierskie „Ślad rośliny”. Anna Strumiłło zaprasza wszystkich zainteresowanych barwieniem jedwabiu oraz dostrzeżeniem magii spotkania rośliny i tkaniny. Dodatkową możliwością jest zorganizowanie warsztatów w innych niż zaplanowane terminach (poza 2 lipca, 30 lipca i 15 sierpnia), jak również zmiana tematyki spotkania na warsztaty z papierem.

Anna Strumiłło opowiada o programie lata w Maćkowej Rudzie 17:

Fot. Niebywałe Suwałki

Szczegółowe informacje na temat wydarzeń można znaleźć w naszym kalendarzu.

Informacji można szukać na stronie organizatora – Galerii Strumiłło – Maćkowa Ruda 17.

Działania Galerii Strumiłło zostały dofinansowane z budżetu Województwa Podlaskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj