„Sweat” w reżyserii Magnusa von Horna, szwedzkiego reżysera pracującego w Polsce, to jedyny polski film w selekcji tegorocznego Festiwalu w Cannes, wyróżniony obok produkcji Wesa Andersona i Thomasa Vinterberga. W Cinema Lumiere w Suwałkach już od 18 czerwca.

Świat influencerów i social media – a w roli głównej Magdalena Koleśnik, nazwana przez dziennikarzy „objawieniem polskiego kina”; zdobywczyni m.in. Kryształowej Gwiazdy Elle, wyróżnienia „Odkrycie Onetu” oraz nagrody za Najlepszą Rolę Kobiecą na Festiwalu w Gdyni. „Sweat” to film otwarcia Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty i zdobywca największej liczby nagród na 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, w tym Srebrnych Lwów dla Najlepszego Filmu. Aktorce na ekranie partnerują Julian Świeżewski, Aleksandra Konieczna i Zbigniew Zamachowski.

„Sweat” to poruszający i wyrazisty portret polskiej influencerki. Niezwykle współczesny film o nowym rodzaju samotności w czasach social mediów, opowiadający o trzech dniach z życia Sylwii Zając, fitnesski, która dzięki popularności w mediach społecznościowych zyskała status celebrytki. W internecie ma setki tysięcy followersów, w realu otacza ją grupa lojalnych współpracowników, a na imprezach każdy próbuje do niej podejść i ją poznać. Jednak kiedy jest w domu i wyłącza telefon, zostaje zupełnie sama. Choć Sylwia z łatwością, spontanicznie i bez cenzury dzieli się swoją codziennością z tysiącami nieznajomych, jej prywatne życie w ogóle nie przypomina kolorowego świata z Instagrama. Kiedy Sylwia zdecyduje się umieścić w sieci odważne nagranie, będzie ono początkiem serii wydarzeń, które staną się próbą zarówno dla niej, jak i dla nielicznych osób, którzy znają ją bliżej. W ciągu trzech dni dziewczyna nieoczekiwanie odkryje ciemną stronę swojej popularności, a jednocześnie pozna prawdziwą bliskość.

Reżyser łączy intymny, kameralny dramat z konwencją thrillera, by opowiedzieć o tęsknocie za miłością w świecie, w którym kochają cię tłumy.

Film wyprodukował Mariusz Włodarski (Lava Films), odpowiedzialny m.in. za produkcję „Śniegu
już nigdy nie będzie” Małgorzaty Szumowskiej.

W naszym konkursie 2 osoby mogą wygrać pojedyncze bilety na dowolny pokaz filmu SWEAT w Cinema Lumiere w Suwałkach. Wystarczy do 13 czerwca do godz. 13.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Jakie filmy Magnusa von Horna otrzymały nagrody na międzynarodowych festiwalach? Zwycięzców wylosujemy.

Bilety wygrywają: Iza Jankowska i Barbara Czerucka.

Leave a Reply