W kolejnych miesiącach w Muzeum Okręgowym w Suwałkach będzie można zobaczyć wystawy, a także wziąć udział w wydarzeniach cyklicznych, jak np. Piknik Kawaleryjski czy Festyn Archeologiczny. Sprawdź, co wydarzy się w sferze kultury.

W sierpniu w Suwałkach zostanie otwarta wystawy grafiki o tematyce judaistycznej, sprowadzona z Muzeum w Szawlach. Za kilka tygodni wreszcie doczekamy się prezentacji prac podarowanych Muzeum Okręgowemu w Suwałkach przez multimilionerkę – Izabelę Roman (więcej informacji o tej kolekcji można znaleźć w artykule poniżej). Czeka nas też premiera filmu z okazji 300 lat Suwałk. Wiele ciekawych eksponatów przyjedzie do miasta wraz z wystawą poświęconą Andrzejowi Wajdzie – zobaczymy statuetkę Oscara i szablę jego ojca, która wisiała w mieszkaniu reżysera jako relikwia rodzinna.

Wraz z Piknikiem Kawaleryjskim do Suwałk „powróci” na pusty w tej chwili cokół pomnik generała Józefa Dwernickiego. Za kilka dni do Polski przylecą rzeźbiarze z Białorusi – wykonawcy pomnika. W uroczystościach odsłonięcia pomnika weźmie też udział batalion czołgów Leopardów spod Warszawy.

Zaś w pierwszy weekend września w Szwajcarii odbędzie się kolejna edycja Jaćwieskiego Festynu Archeologicznego.

O nadchodzących wydarzeniach opowiada Jerzy Brzozowski, dyrektor Muzeum Okręgowego w Suwałkach:

Muzealna kolekcja po raz pierwszy zostanie pokazana publicznie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj