Jeśli jesteś ciekaw, jak lepiej grać, reżyserować, napisać scenariusz, filmować, montować ujęcia, organizować pracę przy realizacji filmu lub chcesz odkryć swój talent – te warsztaty są właśnie dla Ciebie! Warsztaty odbywają się w ramach Festiwalu Filmowego Wajda na Nowo, a poprowadzi je znany i ceniony aktor i reżyser teatralny pochodzący z Suwałk, Marek Cichucki. Zapisy do 12 sierpnia.

Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza na warsztaty filmowo-multimedialne, które odbędą się od 16 do 21 sierpnia 2021 r. w godz. 9.00-13.00, w Suwalskim Ośrodku Kultury przy ul. Noniewicza 71. Poprowadzi je Marek Cichucki, absolwent łódzkiej Szkoły Filmowej, doświadczony aktor teatralny i filmowy. Jest autorem warsztatów teatralnych i filmowych dla dzieci i dorosłych, reżyser przedstawień teatralnych i muzycznych, laureat licznych nagród za role teatralne oraz reżyserię.

Zgłoszenia należy przesyłać na adres mailowy: festiwalfilmowy@soksuwalki.eu. W treści wiadomości należy wpisać imię i nazwisko, adres mailowy oraz telefon kontaktowy. Przychodząc na warsztaty, należy zabrać ze sobą (w miarę możliwości) sprzęt do rejestracji obrazu (np. kamerę, aparat cyfrowy, telefon komórkowy), statyw, program do obróbki obrazu/filmu (np. w telefonie komórkowym).

Warsztaty, realizowane w ramach stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego, są częścią programu Festiwalu Filmowego Wajda na Nowo. Festiwal odbywający się od 19 do 21 sierpnia w Suwałkach ma być formą uczczenia znamienitego twórcy i próbą przybliżenia, zwłaszcza młodemu pokoleniu, osiągnięć polskiej kinematografii.

Pokazy filmów Wajdy, prewernisaż wystawy namalowanych przez Andrzeja Pągowskiego na nowo plakatów do filmów Wajdy, konkurs filmów krótkometrażowych z pulą nagród 15.000 zł, spotkania z gwiazdami polskiego kina czy kino plenerowe – to tylko niektóre punkty bogatego programu festiwalu poświęconego twórczości Andrzeja Wajdy. Udział potwierdzili m.in.: Maja Komorowska, Aika Tarasow, Antoni Rodowicz i Krystyna Zachwatowicz-Wajda. Dyrektorem artystycznym wydarzenia jest grafik i plakacista Andrzej Pągowski. Festiwal poprowadzi filmoznawca, krytyk filmowy i teatralny Łukasz Maciejewski.

Wydarzenie odbywa się pod patronatem jego pomysłodawczyni Krystyny Zachwatowicz-Wajdy, a także prestiżowych instytucji związanych z filmem – Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego, Wajda School oraz Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Głównym organizatorem Festiwalu Filmowego Wajda na Nowo jest Miasto Suwałki i Suwalski Ośrodek Kultury we współpracy z firmą Kreacja Pro Andrzeja Pągowskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj