Nowy budynek ma być znacznie większy, nowocześniejszy i zlokalizowany w rozwidleniu ulic Reja i Pułaskiego. Aż 11 firm zgłosiło swoją gotowość do udziału w konkursie na opracowanie koncepcji budynku, w którym w przyszłości mieścić się będzie Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach.

– Rozpoczęliśmy I etap prac koncepcyjnych, którego efektem – mam nadzieję – będzie wybudowanie nowej siedziby Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. Nowy obiekt to nie stricte biblioteka, a nowoczesna medioteka. Znajdą się w niej nie tylko książki, ale również czytelnia multimedialna, stanowiska komputerowe, sala konferencyjna, przestrzeń dla dzieci, pracownie plastyczne i językowe – informuje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Pracownicy Urzędu Miejskiego w Suwałkach aktualnie pracują nad weryfikacją złożonych ofert przez firmy i biura projektowe. Następnym etapem będzie powiadomienie ich o tym, czy zostały dopuszczone do kolejnej części.

Nowa biblioteka – jeśli dojdzie do jej realizacji – powstanie w rozwidleniu dróg Reja i Pułaskiego. Budynek będzie miał blisko 3000 m kw. Środki na budowę obiektu miałyby pochodzić z perspektywy Unii Europejskiej na lata 2021-2027.

Konkurs na opracowanie koncepcji jest pierwszym krokiem do rozpoczęcia prac nad powstaniem tego obiektu. Po rozstrzygnięciu konkursu firma, która go wygra, będzie miała możliwość podpisania  umowy na opracowanie dokumentacji technicznej.

W konkursie przewidziano oczywiście nagrody: I nagroda: 30 000 zł brutto (trzydzieści tysięcy złotych) oraz zaproszenie do negocjacji w postępowaniu o udzielnie zamówienia z wolnej ręki na opracowanie dokumentacji, projektowo – kosztorysowej będącej szczegółowym opracowaniem pracy konkursowej, II nagroda: 15 000 zł brutto (piętnaście tysięcy złotych), III nagroda: 10.000 zł brutto (dziesięć tysięcy złotych), wyróżnienie: 5 000 zł brutto (pięć tysięcy złotych).

Przypomnijmy, co na temat koncepcji nowego obiektu powiedziała naszej redakcji wcześniej Maria Kołodziejska, dyrektor Biblioteki Publicznej im. M. Konopnickiej w Suwałkach:

Więcej informacji w artykule poniżej.

W Suwałkach ma powstać nowa, ogromna biblioteka. Jaka będzie (audio)?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj