Poznaliśmy skład Ślepska Malow Suwałki na zbliżającą się, drugą edycję PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. To nowy format wakacyjnych rozgrywek na boiskach do siatkówki plażowej, który zapoczątkowano w 2020 roku.

Główną areną tegorocznych zmagań będzie kompleks sportowy „KS Wanda” w Krakowie.

Do rywalizacji w drugiej edycji PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki przystąpią: Mateusz Laskowski, Łukasz Makowski, Andreas Takvam, Cezary Sapiński, Paweł Filipowicz, Paweł Halaba, Przemysław Smoliński oraz Mateusz Czunkiewicz.

Biało-niebiescy udadzą się do Krakowa w asyście członków sztabu szkoleniowego, w którego skład wchodzą: Kamil Skrzypkowski (trener), Andrzej Sawicki (trener przygotowania motorycznego) oraz Damian Słabiński (fizjoterapeuta).

W meczu inaugurującym letnie rozgrywki siatkarze Ślepska Malow Suwałki zmierzą się z Jastrzębskim Węglem, ubiegłorocznym triumfatorem plażowych rozgrywek. Warto wspomnieć, że jastrzębianie pokonali wówczas w finale PGE Skrę Bełchatów 2:0.

Nowością w ramach tegorocznej edycji Grand Prix będzie tzw. system brazylijski. W ubiegłym roku zespoły rywalizowały w tradycyjnym systemie grupowym.

Dodajmy, że zwycięzca pary Ślepsk Malow Suwałki – Jastrzębski Węgiel zmierzy się z wygranym pojedynku Asseco Resovia Rzeszów – eWinner Gwardia Wrocław.

Transmisję PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki przeprowadzi telewizja Polsat Sport. Początek pierwszego spotkania biało-niebieskich o godzinie 9:00.

Leave a Reply