Urząd Gminy Jeleniewo od 2019 roku pomaga mieszkańcom w wypełnianiu wniosków o dotację w programie „Czyste Powietrze”. Za pośrednictwem punktu konsultacyjnego w Urzędzie Gminy Jeleniewo złożono wnioski o dofinansowanie przedsięwzięć termomodernizacyjnych dla ok. 9% budynków mieszkalnych (83 wnioski) z terenu naszej Gminy.

Materiał partnera.

Celem rządowego programu „Czyste Powietrze” jest poprawa jakości powietrza i zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Z programu mogą skorzystać właściciele lub współwłaściciele jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą. Dofinansowanie może zostać wykorzystane na wymianę starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, oraz przeprowadzenia niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku. Dotacja może wynosić do 30 000 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania i 37 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania.

Mieszkańcy Gminy Jeleniewo mogą zwracać się bezpośrednio do Punktu Konsultacyjnego po wszelkie informacje w sprawie programu Czyste Powietrze. Przede wszystkim uzyskają wiedzę niezbędną do przygotowania wniosku o dofinansowanie oraz pomoc w jego uzupełnieniu i przekazaniu do WFOŚiGW w Białymstoku.

Punkt konsultacyjno-informacyjny działa w budynku Urzędu Gminy Jeleniewo, ul. Słoneczna 3, 16-404 Jeleniewo. Kontakt: tel. 87 563 85 57.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj