Inauguracja 15. sezonu artystycznego Suwalskiej Orkiestry Kameralnej, odbędzie się w sobotę, 11 września o godz. 19.00 w Sali im. Andrzeja Wajdy w Suwalskim Ośrodku Kultury. Wystąpią: muzycy orkiestrowi pod dyrekcją Krzysztofa Jakuba Kozakiewicza z towarzyszeniem artystów: Roksany Marii Maciejczuk, Michała Sowula, Piotra Skowrońskiego i Krzysztofa Krzesickiego.

W programie koncertu znalazły się znane i lubiane kompozycje muzyki popularnej, jazzowej i klasycznej – usłyszymy utwory Andrei Bocellego, The Beatles, Richarda Galliano i Fryderyka Chopina.

Na scenie pojawi się także Orkiestra ZPiT Suwalszczyzna. Podczas koncertu inaugurującego sezon artystyczny 2021/2022 usłyszymy zarówno najsłynniejsze przeboje muzyki popularnej, porywające tanga, jazzowe standardy, ale i klasykę muzyki poważnej, między innymi: słynne „Time to Say Goodbye” i „ The Prayer” Andrei Bocellego, „Let it be” The Beatles, „Fantazję” Georga Gershwina, „Tango pour Cloude” i „Pod dachami Paryża” Richarda Galliano, „Preludium c” Fryderyka Chopina oraz inne utwory w aranżacjach Krzysztofa Krzesickiego. Orkiestrze pod batutą Krzysztofa Jakuba Kozakiewicza towarzyszyć będą goście specjalni: mezzosopranistka Roksana Maria Maciejczuk, tenor Michał Sowul oraz Piotr Skowroński na akordeonie i Krzysztof Krzesicki na fortepianie, a także muzycy Orkiestry Zespołu Pieśni i Tańca Suwalszczyzna.

Więcej na temat wykonawców:

Suwalska Orkiestra Kameralna – powstała w lipcu 2007 r. z inicjatywy Prezydenta Suwałk Józefa Gajewskiego. Jej pierwszym dyrygentem był Grzegorz Bogdan. Od sierpnia 2008 r. muzycy występowali pod batutą Kazimierza Dąbrowskiego, a w sezonie 2015-2016 dra Ignacego Ołowia. Obecnie dyrektorem artystycznym orkiestry jest Krzysztof Jakub Kozakiewicz. Orkiestra realizuje różnorodne przedsięwzięcia artystyczne. Ważna dla członków zespołu jest obecność na lokalnej scenie muzycznej, występy przed melomanami z regionu, zdobywanie nowych słuchaczy i zachęcanie ich do udziału w swoich koncertach. Oprócz poszerzania oferty kulturalnej w mieście, Suwalska Orkiestra Kameralna promuje zdolnych suwalczan proponując wspólne występy, edukuje muzycznie dzieci i młodzież, a także promuje Suwalszczyznę w Polsce i na świecie. Jednym z najważniejszych projektów jest Filharmonia Suwałk (od 2014 r.), cykl koncertów z udziałem najznakomitszych solistów polskich i światowych scen.

08 III 2019, Suwałki – SOK; Filharmonia Suwałk – Dzień Kobiet; dyryguje Kazimierz Jakub Kozakiewicz
© 2019 Wojciech Otłowski

Krzysztof Jakub Kozakiewicz – polski dyrygent młodego pokolenia pochodzący z Białegostoku. Dyrektor artystyczny Suwalskiej Orkiestry Kameralnej (od 2016 r.). Dyrygent-rezydent w Filharmonii Świętokrzyskiej (2013-2014). Absolwent dyrygentury symfoniczno-operowej na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Marka Pijarowskiego (2012). Uczestnik kursów mistrzowskich prowadzonych przez maestro Gabriela Chmurę. Współpracuje i koncertuje z wieloma znakomitymi polskimi orkiestrami filharmonicznymi oraz solistami. Posiada bogate doświadczenie operowe, m.in.: „Straszny dwór” (OiFP), „Napój miłosny” (UMFC), balet „Dziadek do orzechów”, „Tristan” (Teatr Wielki i Opera Narodowa).

Roksana Maria Maciejczuk (na zdj. głównym) – suwalczanka, absolwentka klasy fortepianu suwalskiej PSM I i II st., solistka ZPiT Suwalszczyzna. Laureatka I miejsca oraz Nagrody Specjalnej Prezydenta Suwałk dla Najlepszego Głosu Żeńskiego na I Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej im. prof. H. Słonickiej w Suwałkach (2018), I nagrody na III Ogólnopolskim Festiwalu Wokalnym im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie (2018), Grand Prix Festiwalu Tetri Tolia w Batumi w Gruzji (2018, z ZPiT Suwalszczyzna). Stypendystka Dyrektora CEA w Warszawie (MKiDN) za osiągnięcia konkursowe, działalność koncertową i wyniki w nauce oraz Marszałka województwa podlaskiego dla uczniów utalentowanych artystycznie.

Na zdj. Michał Sowul

Michał Sowul – absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej 1 i 2 stopnia w Suwałkach w sekcji perkusji. Były wokalista zespołu Noxes, tenor w Suwałki Gospel Choir, wokalista zespołu Piano Blues Band.

Piotr Skowroński – akordeonista, absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie akordeonu prof. Elżbiety Rosińskiej; popularyzator muzyki akordeonowej, jazzowej oraz improwizowanej. Laureat konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Laureat dorocznej nagrody Prezydenta Miasta Suwałk za osiągnięcia (2016). Koncertował jako solista i kameralista w Danii, Niemczech, Francji, Włoszech, Litwie, Łotwie, Chinach. Nauczyciel akordeonu w Państwowej Szkole  Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach oraz w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej w Piszu. Członek trójmiejskiej grupy Meadow Quartet oraz suwalskiego Susz.

Krzysztof Krzesicki – pianista i akordeonista, prowadzi orkiestrę ZPiT Suwalszyzną, autor wielu aranżacji w tym muzyki do spektakli „Bal w Resursie Obywatelskiej 1914 r.”, „W podsuwalskiej oberży”, „Żar Bułgarii i „Kochajmy się”. Współpracuje z wieloma znakomitymi muzykami oraz Suwalską Orkiestrą Kameralną. Lider zespołu Piano Blues Band.

Orkiestra ZPiT Suwalszczyzna – bogaty repertuar zespołu obejmuje tańce i pieśni wielokulturowej Suwalszczyzny, utwory muzyki klasycznej (m.in. utwory Fryderyka Chopina), przeboje muzyki popularnej i rozrywkowej, standardy amerykańskie, żywiołowe melodie bałkańskie, skoczne czardasze oraz wiązanki utworów patriotycznych.

Inauguracja XV sezonu artystycznego Suwalskiej Orkiestry Kameralnej – koncert w Suwałkach

W naszym konkursie można wygrać zaproszenie dla 2 osób na ten koncert. Wystarczy do 9 września do godz. 16.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Roksana Maria Maciejczuk, związana również z ZPiT „Suwalszczyzna”, wystąpiła przed paroma laty m. in. na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku – z jakim programem? Zwycięzcę wylosujemy. Zaproszenie wygrywa Ewa Laszkowska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj