W Suwałkach rozegrano w dniu 30 października jeden z turniejów ekstraligi badmintona, w którym rywalizowali gospodarze oraz OSSM SMS Białystok i UKS Plesbad Pszczyna. Pierwsza runda rywalizacji o drużynowe mistrzostwo Polski już na stracie pokazała, kto się będzie liczył w walce o najwyższe trofea.

Gospodarze, suwalczanie — wicemistrz Polski SKB Litpol-Malow, zdekompletowani kontuzjami (Łogosz, Moreń, Khomich, Szubert, Holst), grali w bardzo eksperymentalnym zestawieniu. Okazało się, że młodzi, zdolni badmintoniści byli bez formy, no może poza Robertem Cybulskim i nie wytrzymali presji, która na nich ciążyła pod nieobecność suwalskich gwiazd — widoczna szczególnie była w drugim meczu z uzdolnioną młodzieżą, trenującą w ośrodku szkoleniowym pod okiem Pawła Lenkiewicza — OSSM SMS Białystok.

W pierwszym meczu z UKS Plesbad Pszczyna suwalczanie byli zdecydowanie lepsi i bez większego wysiłku pokonali rywala 6:1. Porażkę w tym meczu zanotowała szesnastolatka (Junior Młodszy) Oliwia Niedźwiedzka, która debiutowała w rozgrywkach na najwyższym poziomie rozgrywek. Oliwia przegrała 1:2 (15:6, 13:15, 9:15) z Natalią Witkowską, i to był jedyny punkt, który stracili suwalczanie w tym meczu.

Gorzej było w drugim meczu z OSSM SMS Białystok. Podopieczni Pawła Lenkiewicza postawili gospodarzom poprzeczkę bardzo wysoko, mieli dużą chęć pokonania utytułowanej drużyny, pokazali wolę walki, duże umiejętności sportowe i częściowo ten cel im się udał. Suwalczanie wygrali tę rywalizację tylko 4:3 i to jak określił trener białostockiej drużyny była dla niego sensacja – urwaliśmy jednemu z faworytów w walce o mistrzostwo w punktacji jeden punkt.

Młodzież z ośrodka szkoleniowego w Białymstoku stosowała w meczu przeciwko gospodarzom znane hasło „bij mistrza”, a podobnego entuzjazmu, jak u gości, nie było widać wśród suwalskich badmintonistów. Podopieczni Jerzego Dołhana grali w tym meczu ociężale, bez entuzjazmu, mało dynamicznie.

Badmintoniści z OSSM SMS Białystok zdobywali punkty: w grze pojedynczej — Michał Sobolewski przegrał 0:2 (13:15 i 11:15) z Dawidem Perkowskim. W grze mieszanej Adam Szolc/Ulyana Volskaya przegrali 0:2 (9:15, 9:15), praktycznie bez walki z parą Arkadiusz Dydyński/Julia Stankiewicz — rewelacyjna dyspozycja Juli podczas meczów w Suwałkach. Przegrał także debel pań Kamila Augustyn/Aleksandra Goszczyńska. Były słabsze od Anastasiia Koaenchuk/Julia Stankiewicz, uległy 0:2 (14:15 i 12:15).

Suwalczanie na starcie ligi muszą zaspokoić się trzecim miejscem w tabeli. Tuż za nimi na czwartym miejscu plasuje się OSSM SMS Białystok. Liderem z kompletem punktów jest UKS Hubal Białystok. Wiceliderem LOTTO EKSTRALIGI BADMINTONA ligi jest Akademia Badmintona Roberta Mateusiaka — ekipa z Warszawy w składzie z 16. rakietą BWF — Pablo Abianem (Hiszpania) zdecydowanie pokonała CT Arena Hawel 7:0 i UKS Unia Bieruń 6:1.

Leave a Reply