Ponad 56 tys. złotych to kwota, która została zebrana podczas niedawnego koncertu CAL-a pomoc dla „Bajki”. Podlaskie Stowarzyszenie Terapeutów, prowadzące szkoły „Bajka” i „Prolog”, planuje wyremontować boisko przy budynku szkoły przy ul. Paca 4.

To tylko część środków, jaka potrzebna jest do zrealizowania tego projektu. Mimo to, to ogromna pomoc, na jaką może liczyć szkoła wspierana przez firmę CAL prawdziwe drzwi, inne lokalne przedsiębiorstwa i rodziców dzieci, które do obu szkół uczęszczają. W „Bajce” i „Prologu” uczy się obecnie 85 osób.

Jak mówi Urszula Duda, dyrektor „Bajki” – koncert zakończył się kolejnym pobitym rekordem zbiórki pieniędzy. – To fantastyczny początek, aby boisko w ciągu roku powstało – dodaje U. Duda. 

O działalności szkół oraz kolejnych pomysłach na ich rozwój mówi Urszula Duda:

Przypomnijmy, że pomysł budowy boiska to kolejna z inicjatyw Podlaskiego Stowarzyszenia Terapeutów związana z rozbudową „Bajki” i „Prologu” – przed kilkoma laty budynek przy ul. Paca 4 był wyłącznie w obszarze planów stworzenia tam szkoły przysposabiającej do pracy. Od tamtego czasu zmienił się nie do poznania. PST, oprócz budowy boiska, zamierza przeprowadzenie remontu sal do prac technicznych – stolarni i pracowni garncarskiej. 

Oprócz działalności edukacyjnej, PST realizuje liczne projekty i szkolenia – Trening Umiejętności Społecznych, działania skierowane do nauczycieli i rodziców dzieci. Jednym z takich działań jest np. projekt LOWE – dzięki któremu mieszkańcy miasta (ponad 200 osób) uczestniczą w różnorodnych szkoleniach – komputerowych, grafiki, obsługi Excela dla początkujących, szkoleniu z zakresu samoobrony czy wystąpień publicznych – no to ostatnie można się jeszcze zapisać – są wolne miejsca (odbędzie się ono 13 i 14 listopada).

O projekcie LOWE mówi Renata Złotorzyńska, koordynatorka:

Fot. Niebywałe Suwałki

CALa pomoc dla „Bajki” – licytacje i muzyka (audio, foto)

LOWE – uczyć się można w każdym wieku (audio)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj