Niebanalne spotkanie zorganizowane zostało w piątkowe późne popołudnie (8 października) na terenie u zbiegu ulic Szczęsnowicza i Pułaskiego. W tym właśnie miejscu zwanym Gajem spotkali się miłośnicy przyrody i muzyki, ludzie, którym dobro przyrody leży na sercu i którzy z tą przyrodą po prostu lubią obcować.

Lokalizacja piątkowego wydarzenia związana była z szeroko zakrojonymi działaniami mającym na celu w optymalnym stopniu ocalić to miejsce dla dobra mieszkańców miasta. To teren zielony, gęsto zadrzewiony, a takie obszary są niezwykle cenne – w dwojaki sposób. Z jednej strony trudno przecenić wartość obcowania z naturą i korzyści z tego płynące, z drugiej – stworzenie takiego parku to spora inwestycja, a w tym przypadku pewne fragmenty można byłoby zaadaptować.

Dlaczego tylko część? Na terenie u zbiegu ulic Szczęsnowicza i Pułaskiego ma stanąć nowoczesna mediateka. Ogłoszony został konkurs na jej projekt, a jednym z warunków, które ma spełnić, jest zachowanie obecnych na tym terenie drzew w możliwie największym stopniu.

Piątkowe spotkanie zamyka pewien cykl działań podjętych w ramach społecznego projektu budżetu obywatelskiego „Gaj w Centrum”. O szczegółach opowiada zaangażowany w ten projekt Wojciech Pająk:

08 X 2021; Suwałki – Koncert w Gaju; Wojciech Pająk
© 2021 Wojciech Otłowski

Taka mapa Gaju – jako wypracowany efekt tego działania – trafi w ręce osób tworzących plan mediateki. Dziś mapa ta posłużyła uczestnikom spotkania do ciekawej wyprawy w świat drzew. Wojciech Pająk opowiedział o tym edukacyjnym spacerze i czekającym uczestników muzycznym wieczorze:

A potem – zgodnie z zapowiedzią – zabrzmiała muzyka energetyczna, porywająca do tańca, do wspólnego śpiewania.

Na ludową, taneczna nutę zagrały Małgorzata Makowska i Monika Rudowicz:

08 X 2021; Suwałki – Koncert w Gaju; Małgorzata Makowska i Monika Rudowicz
© 2021 Wojciech Otłowski

Wyjątkowy kunszt i talent zaprezentował Kacper Skrodzki:

08 X 2021; Suwałki – Koncert w Gaju. Kacper Skrodzki
© 2021 Wojciech Otłowski

Pełne zaangażowania teksty i pogodny klimat to wyróżniki występu duetu „Resztki z wczoraj”, który tworzą Piotr Kuczek i Wojciech Pająk:

08 X 2021; Suwałki – Koncert w Gaju, Wojciech Pająk i Piotr Kuczek
© 2021 Wojciech Otłowski

Było energetycznie i klimatyczne, bawiono się świetnie i do późna – bo takie miejsce jak Gaj nastraja do takiej właśnie percepcji. Niech zatem zgodnie z intencjami autorów projektu zostanie ono w jak najmniej zmienionej formie.

Foto (pokaz slajdów): Wojciech Otłowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj