Migranci na granicach, procedura push-backu, ranni żołnierze w czasie prób nielegalnego przekroczenia granicy, handel ludźmi – o tym, co dzieje się na granicy polsko-białoruskiej i litewsko-białoruskiej rozmawiali w poniedziałek, 25 października uczestnicy debaty zorganizowanej z inicjatywy Cezarego Cieślukowskiego. Czy to „kryzys polskich sumień”?

Gośćmi spotkania, które odbyło się dziś w Sali Kameralnej Suwalskiego Ośrodka Kultury, byli: Bronisław Komorowski – Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej w latach 2010-2015; Remigijus Motuzas – Ambasador Republiki Litewskiej w Rosji, a wcześniej Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Republiki Litewskiej w Królestwie Szwecji, Szef Konsulatu Republiki Litewskiej w Sejnach; Andriej Khadanovich – poeta i tłumacz, szef białoruskiego PENklubu. Debatę prowadził jej inicjator, Cezary Cieślukowski.

– Wszyscy jesteśmy ludźmi i ofiarami reżimu Łukaszenki, oszukanymi przez białoruską propagandę – skomentował sytuację na granicach Polski i Litwy z Białorusią – Andriej Khadanovich – poeta i tłumacz, szef białoruskiego PENklubu, uczestnik rozmowy.

Cezary Cieślukowski, organizator debaty o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej:

Prezydent Bronisław Komorowski o kryzysie migracyjnym i udziale małżonki, Anny Komorowskiej w proteście „Matki na granicę”, który odbył się w sobotę, 23 października w Michałowie:

Ambasador Remigijus Motuzas komentuje sytuację na granicy polsko-białoruskiej i litewsko-białoruskiej (tłumaczy sekretarz Konsulatu Litwy w Sejnach, Petras Maksimavičius):

Fot. Niebywałe Suwałki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj