Przyjechali między innymi z Warszawy i z Konina na zaproszenie działaczy Ruchu Młodych z Suwałk, aby wziąć udział w Forum Równości. Wydarzenie dotyczy praw kobiet, sytuacji w szkołach i sytuacji osób LGBT+ w Polsce. Aktywiści zorganizowali w sobotę, 27 listopada konferencję prasową pod pomnikiem Marii Konopnickiej – uznawanej przez nich za „ważną osobę nieheternormatywną, która zapisała się w historii”.

Ruch Młodych w Suwałkach stoi za akcjami dotyczącymi zbieraniem podpisów za legalną aborcją, przygotowywaniem paczek, inicjatywą ustawienia w mieście pojemników do segregacji odpadów.

Michał Kowalewski z Ruch Młodych, zapraszając dziennikarzy na konferencję prasową, zaznaczył, że chodzi nie tylko o Forum Równości, które odbyło się dziś w jednym z suwalskich hoteli, ale też nagłośnienie przykrych sytuacji politycznych i społecznych z udziałem aktywistów LGBT. Ruch Młodych planuje w przyszłym roku organizację w Suwałkach pierwszego Marszu Równości.

O Forum Równości, działalności Ruchu Młodych i planach mówi Michał Kowalewski:

Jednym z zaproszonych gości na Forum Równości był Linus Lewandowski, aktywista Homokomando z Warszawy:

O działalności Homokomando Marcin Jaworek:

Jedną z prelegentek Forum Równości była Monika Dąbrowska. Aktywistka twierdzi, że organizacja Forum Równości w mniejszych miastach, takich jak Suwałki, to akt odwagi.

– Mamy doświadczenia związane z dużym miastem. Nie jest odwagą w Warszawie wyjście z tęczową flagą. Olbrzymią odwagą jest zorganizowanie w mniejszym mieście takiego spotkania jak to – powiedziała podczas konferencji.

Mówi Monika Dąbrowska:

Małgorzata Zielińska z Ruchu Młodych:

Edyta Jankowska na temat trudności w uzyskaniu pomocy psychologicznej w szkołach:

1 KOMENTARZ

Leave a Reply