Zakończyły się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w pływaniu o Puchar Prezydenta Miasta Suwałki, które odbyły w dniach 26-27 listopada. W zawodach uczestniczyło 11 klubów z województwa podlaskiego, które reprezentowało około 250 zawodników.

Zawodnicy z klubu MUKS „Olimpijczyk” w klasyfikacji medalowej zajęli II miejsce – startujący pływacy zdobyli w sumie aż 63 medale we wszystkich kategoriach wiekowych: 16 złotych,  26 srebrnych, 21 brązowych. Młodzi sportowcy ustąpili tyko klubowi MKS Juwenia Białystok, który zdobył 37 medali, ale najwięcej w złotym kolorze – bo aż 24.

Większość zawodników poprawiła swoje rekordy życiowe, co dobrze wróży na przyszłość. Pełna lista zajmowanych pozycji znajduje się TUTAJ.

Na zakończenie zawodów medale wraz z narodami rzeczowymi zwycięzcom wręczyli: prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz i mistrzyni olimpijska w parapływaniu, Joanna Mendak.