Suwalski Chór Kameralny „Viva Musica” może poszczycić się wyjątkowo bogatym repertuarem. W sobotę, 27 listopada w kościele Ojców Franciszkanów w Suwałkach można było usłyszeć jego niewielki wycinek – wyjątkowy i bardzo rzadko w Polsce wykonywany – „Navidad Nuestra” autorstwa Ariela Ramireza wybrzmiało w wykonaniu chórzystów pod dyrekcją Grzegorza Bogdana, solisty Michała Rudasia i zespołu „Sierra Manta” (z gościnnym udziałem Ariela Ramireza – zbieżność nazwisk przypadkowa).

Jubileusz 25-lecia Suwalskiego Chóru Kameralnego „Viva Musica” ze względu na czas popandemiczny i niepewną sytuację w tym roku przebiegł skromnie. Koncert odbył się po sobotniej mszy świętej. W imieniu prezydenta Suwałk, Czesława Renkiewicza treść listu gratulacyjnego odczytał przed występem wiceprezydent Roman Rynkowski.

Dyrygent chóru, Grzegorz Bogdan pokusił się o krótką refleksję, wspominając tysiące kilometrów pokonanych przez chórzystów w drodze na koncerty; liczne zespoły i orkiestry, z którymi chór współpracował i współpracuje; repertuar; również fakt, że chór „Viva Musica” występował przed dwoma Głowami Kościoła. Mówił też o sukcesie zespołu, o którym decydują ludzie poświęcający swój wolny czas w celu doskonalenia warsztatu wokalnego. Ja do tego podsumowania dodałabym jeszcze godziny prób oraz pasję i zaangażowanie samego dyrygenta – autora wielu kompozycji i opracowań, dzięki któremu chór „Viva Musica” mógł zaśpiewać wiele niezwykłych utworów.

Fragment koncertu:

Fot. Niebywałe Suwałki

https://www.facebook.com/1550513951849246/videos/932953974062012

Chór „Viva Musica” świętuje muzyczny jubileusz. Zaśpiewa też Michał Rudaś (audio)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj