„Przestrzeń Rodziny” to projekt realizowany przez Stowarzyszenie Komitywa w Suwalskim Klubie Rodziców, zlokalizowanym przy ulicy Szkolnej 7 oraz w Bazie leśnej Komitywa w Krzywem. Serdecznie zapraszamy rodziców (tych spodziewających się dziecka i tych z dziećmi), jak również dziadków, babcie i opiekunów z dziećmi do naszej przestrzeni – Przestrzeni Rodziny.

Materiał partnera.

Nasza oferta skierowana jest i do tych starszych, i do młodszych członków rodziny. Z myślą o dzieciach organizujemy warsztaty i zajęcia edukacyjne: umuzykalniające, plastyczne, sensoryczne, ogólnorozwojowe. Dorosłych zapraszamy na spotkania w Rodzinnej Kawiarence, czasem ze specjalistami, czasem zaproponowane i prowadzone przez samych rodziców – zajęcia ruchowe, muzyczne, twórcze. Spotkania mają różnorodny charakter, od zorganizowanych miniwykładów czy warsztatów, po swobodniejsze pogadanki. Podczas jesiennych warsztatów z psychologiem, dotyczących emocjonalnych aspektów rodzicielstwa, poruszyliśmy między innymi kwestie radzenia sobie ze złością własną i dziecka, trudności w relacjach pomiędzy rodzeństwem, emocji dziecka i rodzica, komunikacji bez przemocy, komunikacji rodzic – dziecko, tego, jak radzić sobie ze stresem, jak rozsądnie korzystać z mediów społecznościowych i Internetu.

Ważnym dla nas tematem, na który staramy się zwracać szczególną uwagę, jest ekologia. Zapraszamy na różnorodne spotkania wokół ekologicznych rozwiązań w codziennym życiu, inspirujące do dbania o otaczający nas świat, np. warsztaty szycia toreb/woreczków z recyklingu, pogadanki o pieluszkach wielorazowych, wymienialnie lub kiermasze ubrań i zabawek (by zamiast kupować nowe, wykorzystywać już istniejące). Kolejnym istotnym i dużo znaczącym dla nas działaniem jest prowadzenie Biblioteki Aktywnego Rodzica, w której można poznać podstawy chustonoszenia, wypożyczyć chustę czy nosidło do noszenia dziecka (z szerokiej i kolorowej gamy), słuchawki wygłuszające dla dziecka, jak również skorzystać z ciekawej literatury wspierającej w rodzicielstwie.

Stowarzyszenie realizuje swoje działania w Suwalskim Klubie Rodziców, który mieści się na ulicy Szkolnej 7 w lokalu z zasobów miejskich.

Tworzymy przestrzeń służąca wzajemnemu i profesjonalnemu wsparciu oraz wymianie doświadczeń, wzmacnianiu kompetencji rodzicielskich, budowaniu więzi rodzinnych i sąsiedzkich. Rozmawiamy też o tym, jak zadbać o siebie. Bo zadbany, szczęśliwy dorosły, to zadbane, szczęśliwe dziecko.

Dzięki pomocy i wsparciu Wójta Gminy Suwałki, Zbigniewa Mackiewicza, stowarzyszenie stworzyło miejsce służące aktywności i spędzaniu czasu wraz z innymi na świeżym powietrzu, by dbać o zdrowy tryb życia, zdrowe jedzenie oraz o środowisko. Zachęcają do tego odbywające się w Bazie Leśnej wydarzenia outdoorowe – pikniki, festyny, kiermasze, warsztaty wspólnego, zdrowego gotowania, warsztaty tworzenia z leśnych darów i skarbów – drewna, patyków, szyszek, liści oraz warsztaty majsterkowania.

Tworzymy Miejską Wioskę Dobrego Wsparcia, podążając za starym afrykańskim przysłowiem „Potrzebna cała wioska, żeby wychować jedno dziecko”. Razem z innymi macierzyństwo, rodzicielstwo, staje się pełniejsze i łatwiejsze.

Zapraszamy do Suwalskiego Klubu Rodziców i Suwalskiej Biblioteki Chust i Nosideł, oraz na wydarzenia outdoorowe do Bazy leśnej Komitywa.

Działania w ramach projektu „Przestrzeń Rodziny” są bezpłatne. Projekt współfinansowany jest ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Aktualne wydarzenia i relacje z naszych spotkań można obserwować na Facebooku:

Kontakt: e-mail: komitywa.suwalki@gmail.com, tel. 669506516

Fot. źródło: Stowarzyszenie Komitywa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj