Kandydaci na dyrektora Suwalskiego Ośrodka Kultury, z którymi najprawdopodobniej spotka się komisja konkursowa, to Ignacy Ołów i Bożena Kamińska.

Trzecia kandydatka, Anna Samoilenko, prezes Związku Ukraińców w Suwałkach, najwyraźniej nie spełniła wszystkich wymagań konkursowych.

Pozostali kandydaci już kierowali Suwalskim Ośrodkiem Kultury – Ignacy Ołów jest obecnie pełniącym obowiązki dyrektora instytucji, który funkcję objął po odejściu Alicji Andrulewicz na emeryturę. Z kolei była posłanka, Bożena Kamińska kierowała SOK-iem do 2017 roku, sprawując jednocześnie mandat.

Dodajmy, że to drugi konkurs, będący próbą wyłonienia dyrektora Suwalskiego Ośrodka Kultury. Pierwszy zakończył się rekomendacją kandydata, który jednak umowy z prezydentem miasta nie podpisał. Krzysztof Dziemian ostatecznie zrezygnował, tłumacząc naszej redakcji, że o jego decyzji przesądziła nie tylko kwestia niższego wynagrodzenia, jakie miałby otrzymywać.

Krzysztof Dziemian nie zostanie dyrektorem Suwalskiego Ośrodka Kultury

Spotkania z kandydatami prowadzone są z udziałem nie tylko przedstawicieli Urzędu Miejskiego i instytucji kulturalnych Suwałk, ale też przedstawicieli Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Pozostaje jeszcze jedna kwestia – kandydatka na początku grudnia została zatrzymana przez CBA – była posłanka usłyszała zarzuty dotyczące rzekomego przywłaszczenia środków przeznaczonych na prowadzenie biura i złożenia nieprawdziwego oświadczenia majątkowego. Posłanka wpłaciła poręczenie majątkowe – kaucję w wysokości 100 tys. zł.

CBA zatrzymało byłą posłankę. Miała przywłaszczyć m. in. 320 tys. zł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj