Do ścisłego finału konkursu „Biznesówki – ZaPARKuj swój biznes” zakwalifikowało się dziesięć pomysłów, których autorzy – uczniowie suwalskich szkół zaprezentowali szczegóły biznesplanów w poniedziałek, 20 grudnia przed komisją. Najlepsi zdobyli nagrody finansowe. Zwycięzca rozważa nawet założenie działalności.

„Biznesówki – ZaPARKuj swój biznes” to konkurs organizowany od lat w Parku Naukowo-Technologicznym Polska-Wschód w Suwałkach we współpracy z Prezydentem Miasta Suwałk – sponsorem głównym nagród. W pierwszych latach konkurs skierowany był także do dorosłych mieszkańców Suwałk, którzy chcieliby założyć własną działalność lub rozwinąć już funkcjonującą firmę. Formuła uległa jednak zmianie i ostatecznie odbiorcami „Biznesówek” zostali wyłącznie młodzi ludzie.

Do tegorocznej edycji uczniowie zgłosili 25 pomysłów, z których wyłoniona została finałowa dziesiątka. Jak podkreślił Łukasz Kurzyna, zastępca prezydenta Suwałk – celem konkursu jest pobudzenie rozwoju suwalskiej przedsiębiorczości wśród uczniów szkół ponadpodstawowych i chęć wzięcia losu we własne ręce.

Dziś pomysły na biznes oceniali: Marcin Bonisławski – reprezentant Urzędu Miejskiego w Suwałkach; Igor Przybylak– reprezentant Młodzieżowej Rady Miasta; Henryk Owsiejew – Malow sp. z o.o.; Joanna Konopko – Prognosis sp. z o.o.; Tom Szupszyński – Existo sp. z o.o.; Dariusz Bogdan – prezes Parku Naukowo-Technologicznego Polska-Wschód w Suwałkach sp. z o.o. oraz Bronisław Woźnialis – prezes Reso Europa Service sp. z o.o.

Najlepsi według nich okazali się: Miłosz Stojanowski  i pomysł 100 filmowski z III LO w Suwałkach (nagroda w wysokości 7 tys. zł), który zajął I miejsce; Mateusz Kuklewicz – MyWiemy (szkolenia online) z ZST w Suwałkach, który wygrał 5 tys. zł i zdobył II nagrodę oraz Gabriela Hołdyńska, Aleksandra Paulakowska i Martyna Rutkowska, które otrzymały 3 tys. złotych i zajęły III miejsce z pomysłem Wrotkarni Roll’Disco – uczennice III LO w Suwałkach.

O konkursie i jego historii mówi Dariusz Bogdan, prezes PNTPW w Suwałkach:

Miłosz Stojanowski o udziale w „BizneSÓWKACH” i pomyśle na biznes w obszarze filmów produktowych:

Fot. Niebywałe Suwałki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj