Kolorowy świat chemii, zajęcia medyczne, budowlane, sportowe, czy spotkania z wyjątkowymi gośćmi. Najmłodsi studenci Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach na Uniwersytecie Dziecięcym poznają świat nauki poprzez zabawę.

Od trzech miesięcy trwają zajęcia Uniwersytetu Dziecięcego działającego przy Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach. To już siódma edycja tej akcji, która ma zachęcać dzieci do odkrywania świata i pobudzania zainteresowania tematyką przyrodniczą, medyczną, ekonomiczną, chemiczną czy społeczną.

Zajęcia prowadzone m. in. przez wykładowców PUZ oraz zaproszonych gości pokazują naukę z innej perspektywy. Do tej pory mali studenci wcielali się m. in w rolę: inżynierów budownictwa („jak zbudować wytrzymały dom?”, „mały budowlaniec” , chemików („chemia w kuchni”, „kolorowy świat chemii”), ratowników medycznych i pielęgniarki („dlaczego krew jest czerwona?”, „medycyna, która ratuje życie”, „Jak wyglądają pierwsze dni po urodzeniu?”), a nawet mechatroników („maszyny też potrzebują powietrza”). Na dzieci zawsze czekają też zajęcia plastyczne, artystyczne, animacyjne lub sportowe (m. in. grupa pokazowa Movement Arena z Gdańska i Suwałk) oraz wyjątkowi goście (np. pies Zawisza z suwalskiego Aresztu Śledczego, czy świąteczne elfy z prezentami).

W tegorocznej edycji Uniwersytetu Dziecięcego bierze udział 60 dzieci. Rekrutacja trwała tylko kilka dni, a to pokazuje, że zainteresowanie jest ogromne. Zajęcia potrwają do czerwca i zakończą się rozdaniem dyplomów ukończenia studiów.

Fot. Uniwersytet Dziecięcy w Suwałkach

Leave a Reply