„Zaułek koszmarów”, nowy film Guillermo del Toro, do Cinema Lumiere w Suwałkach wejdzie 28 stycznia. Niektórzy twierdzą, że ten film po prostu nie może być zły – choćby ze względu na dokonania reżysera i dlatego, że na ekranie zobaczymy plejadę hollywoodzkich gwiazd. Warto sprawdzić.

Film pod koniec lutego pojawi się również na polskich platformach streamingowych. Kto wybierze seans filmowy, raczej nie powinien być zawiedzony. „Zaułek koszmarów” w wersji filmowej to adaptacja książki Williama Lindsaya Greshaya, wydanej w 1946 roku, stanowiącej wnikliwe studium zepsucia szołbiznesu. To kolejne podejście do sfilmowania tej historii.

Akcja rozgrywa się w Nowym Jorku w latch 40. XX wieku. Mamy uroczego krętacza i amerykańską socjetę spragnioną atrakcji. To zestawienie samo prosi się o rozwój akcji i perypetie. Główny bohater szybko wyczuwa, że to dla niego okazja, żeby się szybko wzbogacić, Wszystko idzie zgodnie z planem, aż do chwili, gdy Stanton Carlisle (w tej roli Bradley Cooper) spotyka tajemniczą lekarz psychiatrę (Cate Blanchett).

Tej dwójce na ekranie partnerują: Toni Collette (Dziedzictwo. Hereditary, Może pora z tym skończyć, Już za tobą tęsknię), Willem Dafoe (The Florida Project, The Lighthouse, Pluton), Rooney Mara (Carol, Dziewczyna z tatuażem) oraz Richard Jenkins (Olive Kitteridge, Bone Tomahawk).

Fot. Materiały prasowe – oficjalna strona filmu, Searchlight Pictures

W naszym konkursie 2 osoby mogą wygrać pojedyncze bilety na dowolny pokaz filmu ZAUŁEK KOSZMARÓW w Cinema Lumiere w Suwałkach. Aby wziąć udział w losowaniu biletów, wystarczy do 25 stycznia do godz. 20.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: W którym roku została nakręcona pierwsza filmowa adaptacja książki Williama Lindsaya Greshaya i kto ją wyreżyserował? Bilety wygrywają: Andrzej Wierzchowski i Małgorzata Wasilewska.

Leave a Reply