Stacja „Pogodne Suwałki” wraca po rocznej przerwie. W tym roku wydarzenie zostanie połączone z 30. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Impreza łącząca aktywność fizyczną, pokazy filmów i spotkania z podróżnikami, odbędzie się w dniach 29-30 stycznia. Sprawdź program.

W konferencji prasowej, która odbyła się 12 stycznia w Urzędzie Miejskim w Suwałkach, udział wzięli: Roman Rynkowski, zastępca prezydenta Suwałk, Waldemar Borysewicz, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach, Ignacy Ołów, p.o. dyrektora Suwalskiego Ośrodka Kultury oraz Joanna Sokołowska z suwalskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

O programie mówi Roman Rynkowski, zastępca prezydenta Suwałk:

Waldemar Borysewicz, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach:

O wydarzeniach w SOK-u Ignacy Ołów:

O Finale WOŚP Joanna Sokołowska:

Fot. Niebywałe Suwałki

Program Stacji „Pogodne Suwałki”

29 stycznia 2022 (sobota)

Suwalski Ośrodek Kultury, sala im. A. Wajdy

Godz. 17.00 – projekcja filmu „K2. Dotknąć nieba”, w reżyserii Elizy Kubarskiej, dokumentu o dzieciach zmarłych alpinistów połączona ze spotkaniem z synem zmarłej pod K2 Dobrosławy Wolf – Łukaszem Wolfem.

Godz. 18.30 – spotkanie z podróżnikiem, himalaistą, zdobywcą Korony Ziemi –  Piotrem Pustelnikiem – prezesem Polskiego Związku Alpinizmu, zdobywca nagrody „Super Kolosa 2010” za zdobycie Korony Himalajów jako trzeci Polak i dwudziesty himalaista na  świecie

Hotel Loft 1898***

Godz. 16.00 – spotkanie z Valerjanem Romanovskim, wykład edukacyjny z coldman-em  eksperymentującym z zimnem połączony z promocją jego książek i projektów. Pana Valeriana będzie można również spotkać w niedzielę nad Zalewem Arkadia.

30 stycznia 2022 roku (niedziela)

Zalew Arkadia

Godz. 12.00-12.15 – pokaz ratownictwa lodowego w wykonaniu Suwalskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Suwałkach,

Godz. 12.15-13.00 – morsowanie – rozgrzewka oraz wejście do wody,

Godz. 13.00-15.00 – Festyn Eskimoski z psami zaprzęgowymi zrealizowany przez Dariusza Morsztyna – Biegnącego Wilka,

Godz. 13.00-14.00 – Konkurencje sportowe: bieg ,,Zimowa piątka” wokół zalewu Arkadia – bieg karnawałowy, w tym konkurs na najciekawszy i najbardziej wyjątkowy strój, zimowy masz Nordic Walking – zawody dla Seniorów w ramach Suwalskiej Olimpiady Seniorów,

Godz. 14.00 – dekoracja zwycięzców biegu

Dodatkowe atrakcje: gry i zabawy dla dzieci i młodzieży przeprowadzone przez animatora z udziałem Misia UśMicha (atrakcje uzależnione od warunków pogodowych), polarna plaża – możliwość skorzystania z sauny i balii; obiad w plenerze. Strefa gastronomiczna z grillem i ogniskiem.

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „Gramy dla okulistyki dziecięcej – Przejrzyj na oczy – Suwałki Arena

Godz. 15.00 – 22.00 – 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w programie: gry i zabawy dla dzieci, zumba, fitness; koncerty zespołów muzycznych m.in. z Suwalskiego Ośrodka Kultury, wiele innych atrakcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj