We wtorek, 11 stycznia na Politechnice Białostockiej poznaliśmy najlepsze szkoły w regionie. Wyniki tegorocznego Podlaskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2022 zostały ogłoszone podczas wydarzenia zorganizowanego przez uczelnię, która po raz kolejny jest gospodarzem regionalnego rankingu i partnerem rankingu ogólnopolskiego.

Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2022 został przygotowany przez „Perspektywy” już po raz dwudziesty czwarty. Wyniki zestawienia krajowego zostaną podane 12 stycznia 2022 roku podczas gali w Warszawie oraz na stronie Perspektywy.pl.

Najważniejsze kryteria rankingu to wyniki matury oraz sukcesy w olimpiadach przedmiotowych oraz z egzaminu zawodowego (w przypadku techników). Najlepsze licea i technika otrzymują tytuły „Złotej”, „Srebrnej” i „Brązowej” szkoły, które są potwierdzeniem wysokiej jakości pracy nauczycieli i dyrektorów wyróżnionych szkół. Taką odznaką szkoły mogą pochwalić się m.in. podczas rekrutacji.

Ranking podlaskich liceów:

10. miejsce – III LO w Suwałkach, 9. miejsce – IV LO w Białymstoku, 8. miejsce – I LO w Suwałkach, 7. miejsce – I LO w Grajewie, 6. miejsce – VI LO w Białymstoku, 5. miejsce – I Społeczne LO STO w Białymstoku, 4. miejsce – III LO w Białymstoku, 3. miejsce – I LO w Łomży, 2. miejsce – I LO w Białymstoku, 1. miejsce – II LO w Białymstoku.

Ranking podlaskich techników:

10. miejsce – Technikum nr 5 w Łomży; 9. miejsce – Technikum Leśne w Białowieży; 8. miejsce – Technikum w Suchowoli; 7. miejsce – Technikum nr 4 w Suwałkach; 6. miejsce – Technikum Budowlano-Geodezyjne w Białymstoku; 5. miejsce – Technikum nr 6 w Łomży; 4. miejsce – Technikum im. W. Pileckiego w Ciechanowcu; 3. miejsce – Technikum nr 1 w Zambrowie; 2. miejsce – Technikum Handlowo-Ekonomiczne w Białymstoku; 1. miejsce – Technikum Elektryczne w Białymstoku.

Ranking „Perspektyw” 2021: Jak wypadły suwalskie licea i technika?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj