Zimowa przerwa od szkoły już niedługo. Suwalski Ośrodek Kultury w każdej z pracowni skrywa mnóstwo atrakcyjnych zajęć. Sprawdźcie, co instruktorzy proponują na czas wolny od szkolnych obowiązków.

Od 24 stycznia w Suwalskim Ośrodku Kultury ruszają zajęcia w ramach ferii zimowych.

Dla kreatywnych i ciekawych świata dzieci i młodzieży przygotowaliśmy moc atrakcji na czas wolny od szkolnych obowiązków.

Na fanów gier wszelkiego rodzaju SOK czeka w Pracowni Dziedzictwa Kulturowego z historycznymi planszówkami (młynek, alquerque, hnefatafl, senet). Wraz z Magdaleną Zielińską będziecie też mogli własnoręcznie przygotować notes, idealny na powrót do szkoły.

Prawdziwe cuda, m.in: ozdoby z papieru i drewna, maskotki i lalki, zabawki przytulanki, gniotki, decoupage, a nawet mydełka będzie można wykonać podczas warsztatów rękodzieła. Zajęcia w Pracowni Rękodzieła i Rzemiosła poprowadzą Lidia Żyniewicz oraz Halina Lutyńska.

Tych, którzy patrzą na świat kolorów, SOK zaprasza na plastyczne zajęcia artystyczne do Pracowni Sztuk Pięknych prowadzonej przez Mieczysława Iwaszkę. Lekcje o sztuce poprowadzą również Halina Mackiewicz oraz Andrzej Zujewicz. W oparciu o prezentowane w Galerii Sztuki Współczesnej Chłodna 20 prace Henriego de Toulouse-Lautreca odbędą się warsztaty grafiki i rysunku.

Na rozśpiewanych czeka z Anna Szafranowska z Suwałki Gospel Choir.  Miłośnicy folkloru swe umiejętności będą mogli podszkolić podczas warsztatów śpiewu tradycyjnego. Na zajęcia wokalno – instrumentalne zaprasza natomiast Tomasz Kierejsza.

Teatromanom SOK poleca udział w warsztatach teatralnych z Grażyną Filipowicz-Karp i Teatrem LUSTRO. Młodsi będą mogli stworzyć lalki teatralne z Joanną Łupinowicz, a starsi wziąć udział w spotkaniach z Mirosławą Krymską z Pracowni Przytulisko Wyobraźni oraz seansie sensorycznym w pracowni Klaudii Kozakiewicz.

Będzie też można na kilka dni przenieść się do świata magii. W tym celu spróbujemy skompletować ekwipunek magika z prawdziwego zdarzenia. Wspólnie wyczarujemy różdżki i eliksiry, a na koniec poznamy tajniki wróżbiarstwa.

Ponadto, w programie „Retro-bajki”, czyli bajkowe seanse filmowe.

Zajęcia rozpoczynają się 24 stycznia i potrwają do 5 lutego 2022 roku. Na warsztaty obowiązują zapisy. Szczegółowe informacje na plakacie poniżej.

Ferie zimowe w Suwalskim Ośrodku Kultury

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj