Na początku stycznia w Urzędzie Miejskim w Suwałkach doszło do zmiany struktury organizacyjnej. Pojawiły się nowe biura i nowy wydział.

Dawne Biuro Prezydenta Miasta to teraz Wydział Obsługi Prezydenta, Komunikacji Społecznej i Promocji z 9 etatami i naczelnikiem – Kamilem Sznelem, wcześniej kierownikiem BPM. To pod ten wydział podlegać będzie Referat Promocji, którego kierownik jest właśnie poszukiwany w drodze konkursu trwającego do końca stycznia. Już o tym pisaliśmy – link poniżej.

Miasto szuka kierownika Referatu Promocji. Ma to być człowiek – orkiestra

Kolejna zmiany dotyczy Pełnomocnika Prezydenta Miasta do spraw współpracy z organizacjami pozarządowymi. Agnieszka Szyszko nie jest już pełnomocnikiem, ale kierownikiem Biura Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi. Dwuetatowa komórka Urzędu Miejskiego odpowiada od początku roku m. in. za funkcjonowanie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych, wcześniej prowadzone przez III sektor. Jak zapowiada Kamil Sznel, naczelnik Wydziału Obsługi Prezydenta, Komunikacji Społecznej i Promocji – docelowo siedzibą Biura Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi będzie właśnie budynek CWOP przy ul. Kościuszki 71 w Suwałkach.

Jedna ze zmian organizacyjnych w Urzędzie Miejskim w Suwałkach dotyczy również powołania do życia Biura Obsługi Prawnej z trzema pracownikami. Decyzja o zatrudnieniu prawników na etatach związana jest podobno ze zmniejszeniem wydatków w tym obszarze – prawnik na etacie ma kosztować mniej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj