Od 24 stycznia do 6 lutego w województwie podlaskim będą ferie. W Suwałkach skorzysta z nich około 10 tys. uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Niektóre z propozycji okazały się tak popularne, że w ciągu kilku minut wszystkie miejsca zostały zarezerwowane. Kto nie zdążył się zapisać, może wybrać inne opcje. Jakie?

Ze względu na obostrzenia sanitarne, liczba miejsce u wszystkich organizatorów zajęć feryjnych jest ograniczona. Podmioty, które włączyły się w tworzenie programów dla dzieci i młodzieży, zadbały o to, aby ich propozycje były propozycjami aktywnymi, które odciągną uczniów od komputerów. Nie jest wykluczone, że w przyszłości również inne placówki, nie tylko Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach, zaproponują młodym suwalczanom oferty płatnych półkolonii z wyżywieniem. Okazuje się, że i zimowa, i letnia propozycja OSiR-u od lat cieszy się ogromną popularnością, a miejsca rezerwowane są w ciągu zaledwie kilku minut.

Biblioteka Publiczna w Suwałkach zaprasza w trakcie ferie do pracowni „Smykałka” w swoim głównym budynku i do MidiCentrum przy ul. Witosa (w tym roku zajęć w filiach nie ma). W czasie tygodniowych turnusów z udziałem do 10 osób, prowadzone będą zajęcia plastyczne, manualne, związane z literaturą, w programie również wycieczki. W MidiCentrum zaś – zabawy kreatywne, tworzenie filmów, robotyka (udział bezpłatny).

O propozycjach na ferie Maria Kołodziejska, dyrektor Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach:

Muzeum Okręgowe w Suwałkach i Muzeum im. Marii Konopnickiej zapraszają na zajęcia muzealne od wtorku do piątku (w weekend możliwe zwiedzanie). W programie zajęcia związane z przyrodą w twórczości Marii Konopnickiej (25.01, 27.01, 01.02, 03.02 w godz. 10.00 – 12.00). Z kolei w Resursie program dla nieco starszych dzieci: 26.01, 02.02 (10.00-12.00) z Wieruszem na Ty; 28.01 (10.00-12.00) – Wajda i sztuka; 31.01 (10.00-12.00) – 300 lat miasta Suwałk; 04.02 (10.00 – 12.00) – Archeologia z bliska.

O propozycjach muzealnych Jerzy Brzozowski, dyrektor Muzeum Okręgowego w Suwałkach:

W Suwalskim Ośrodku Kultury przy ul. Jana Pawła II (zajęcia płatne) i przy ul. Noniewicza (zajęcia bezpłatne) do wyboru zajęcia plastyczne, taneczne, muzyczne, teatralne. Więcej w artykule poniżej.

Dr Ignacy Ołów, p.o. dyrektora Suwalskiego Ośrodka Kultury o propozycjach na ferie:

SOK zaprasza na Zimową Akademię Artystyczną

W Ośrodku Sportu i Rekreacji w Suwałkach wszystkie miejsca na półkolonie zostały już zarezerwowane. Dzieci i młodzież skorzystają z zajęć sportowych w halach, w aquaparku, modelarstwa, lodowiska, parku trampolin. Uczestnicy otrzymają kultowe czapki „Suwałki -42 st. C.”. Pozostałe osoby, które nie zdążyły się zapisać, mogą wziąć udział w płatnych zajęciach nauki lub doskonalenia pływania.

O zajęciach sportowych Waldemar Borysewicz, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach:

Na zdj. od lewej: Ignacy Ołów – dyrektor SOK-u; Waldemar Borysewicz – dyrektor OSiR-u; Maria Kołodziejska – dyrektor Biblioteki Publicznej; Jerzy Brzozowski – dyrektor Muzeum Okręgowego oraz Kamil Sznel – naczelnik Wydziału Obsługi Prezydenta, Komunikacji Społecznej i Promocji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj