Pierwsze spotkanie w nowym roku nie było dla Ślepska fortunne. Można by mówić o pewnym déjà vu, bo podobnie jak w meczu w Zawierciu rozpoczynającym trzeci sezon biało-niebieskich w PlusLidze, tak i teraz przeciwnicy ponownie wygrali, tym razem w trzech setach.

Pierwsze dwa sety rozpoczęły się identycznie – gospodarze zyskiwali kilka punktów przewagi, jednak zawodnicy z Zawiercia potrafili doprowadzić do wyrównania. Potem na tablicy pojawiły się kolejne remisy, ale końcówka należała już do gości. W drugim secie niewiele brakowało, by biało-niebiescy wygrali tę odsłonę, jednak tak się nie stało, a dwa sety na koncie Aluronu jakby podcięły skrzydła podopiecznym trenera Kowala (który nota bene dziś powierzyć musiał z powodu kontuzji swe obowiązki Mateuszowi Kuśnierzowi).

Z kolei funkcję kapitana pełnił dziś Mateusz Czunkiewcz. Jego ofiarne interwencje były cenne dla drużyny, grą wyróżniał się także Adrian Buchowski czy nagrodzony za swój występ zawodnik Ślepska – Bartłomiej Bołądź. Nie da się jednak ukryć, że przeciwnicy są w czołówce tabeli, a zawodnicy, którzy dołączyli do drużyny Zawiercia w tym sezonie stanowią cenne wzmocnienie. Trzeci set był zatem przypieczętowaniem wyniku meczu. MVP spotkania został Dawid Konarski.

Według trenera Andrzeja Kowala dobra zagrywka przeciwnika to klucz do zwycięstwa gości:

06 I 2022; Suwałki Arena; PlusLiga; Ślepsk Malow – Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3; Andrzej Kowal
© 2022 Wojciech Otłowski

Za wsparcie dziękował kibicom kapitan Ślepska w tym meczu, Mateusz Czunkiewicz. Dodał, że wynik nie zawsze odzwierciedla poziom meczu:

06 I 2022; Suwałki Arena; PlusLiga; Ślepsk Malow – Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3; Mateusz Czunkiewicz

Na niewykorzystane szanse, które pojawiły się w drugim secie, zwrócił uwagę Adrian Buchowski, przyjmujący Ślepska Malow Suwałki. Dodał, że ważnym sprawdzianem będzie kolejne spotkanie – z LUK-iem Lublin:

06 I 2022; Suwałki Arena; PlusLiga; Ślepsk Malow – Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3; Adrian Buchowski

Po dwóch meczach wyjazdowych biało-niebiescy ponownie zagrają w Suwałki Arena 23 stycznia. Spotkanie z Cuprum Lubin rozpocznie się o godzinie 17.30.

Ślepsk Malow Suwałki – Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 (-21, -23, -20)

MVP: Dawid Konarski (Aluron CMC Warta Zawiercie)

Składy zespołów:

Ślepsk Malow Suwałki: Bołądź (15), Takvam (3), Buchowski (8), Sapiński (3), Halaba (5), Tuaniga (3), Czunkiewicz (libero) oraz Laskowski (1), Łukasik (1), Klinkenberg, Smoliński (1).

Aluron CMC Warta Zawiercie: Konarski (15), Zniszczoł (3), Conte (15), Niemiec (7), Tavares (3), Kovacević (12), Żurek (libero) oraz Malinowski, Cavanna, Orczyk.

Fotografie w postaci pokazu slajdów: Wojciech Otłowski