Sobota, 12 lutego to drugi dzień „Bieguna Zimna”, imprezy sportowo-kulturalnej, łączącej biegi terenowe, morsowanie, projekcję filmów, spotkania z podróżnikami i sportowcami oraz koncert.

W Hotelu Loft 1898 w Suwałkach trwają właśnie spotkania i pokazy filmowe. O swoich doświadczeniach sportowych, przełamywaniu ograniczeń będą rozmawiać: Dorota Szparaga, Paweł Żuk i Rafał Kot. Punktem specjalnym sobotniego programu będzie wręczenie „Jegli” – corocznych Nagród Fundacji Kierunek Ultra w czterech różnych kategoriach. Nominacje do nagród otrzymali: Progress Roku: Magdalena Sokół, Emilka Kibitlewska oraz Monika Popowska; Projekt Indywidualny: Dorota Szparaga, Mariusz Bartkowski, Grzegorz Baran; będzie też Nagroda Specjalna. Drugi dzień „Bieguna Zimna” zakończy o godz. 19.30 koncert duetu Roshko Brothers.

Mówi Iwona Łobasiuk z Fundacji „Kierunek Ultra”:

Koncert „Roshko Brothers” na Biegunie Zimna w Suwałkach

W piątek, 11 lutego uczestnicy „Bieguna Zimna” pobiegli w „Nocnym Patrolu”, biegu nocnym na dystansie 12,5 km. Wygrał Rafał Wronowski, który pokonał trasę w czasie 52 min, za nim uplasował się Daniel Bochenko z czasem 55 min, a tuż za nimi – Artur Kolęda z czasem 57 min. Wśród kobiet najszybsza była Emilia Kibitlewska, drugą lokatę osiągnęła Anna Zakrzewska, trzecia przybiegła Aleksandra Granacka.

W niedzielę, 13 lutego kolejne sportowe zmagania. Również w Lipniaku koło Suwałk o godz. 10.00 startuje Śnieżna Odyseja – do pokonania będzie około 27 km.

„Biegun Zimna” to jedna z imprez w kalendarzu biegowym Fundacji „Kierunek Ultra”. Kolejna odbędzie się w dniach 1-3 kwietnia 2022 r. Ultra Hańcza w edycji wiosennej to bieg ultra po najbardziej urokliwych miejscach Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Trzy dystanse do wyboru: Ultra Hańcza – STO MIL, +1600 M, 100 km, +1600 m, 67 km i prawie 1000 m przewyższeń oraz Cisowa Trail – 25 km i 400 metrów do góry, oraz Jaczno Run 10 km. Po drodze: Góra Cisowa i Góra Zamkowa, Jezioro Hańcza, Smolniki, Jezioro Jaczno i Szurpiły. Na trasie także Wodziłki, Łopuchowo, Udziejek i Mierkinie. Start i meta w Smolnikach.

Fot. źródło: Fundacja Kierunek Ultra oraz Niebywałe Suwałki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj