Zespół Pieśni i Tańca „Suwalszczyzna” ogłasza zapisy do grup tanecznych dziecięcych i juniorskich. Poszukiwani są tancerze w wieku od 8 do 15 lat. Zapisy odbędą się 1 i 3 marca w Suwalskim Ośrodku Kultury.

Zespół Pieśni i Tańca „Suwalszczyzna”, laureat prestiżowej Nagrody Podlaska Marka, jest jednym z najstarszych zespołów folklorystycznych w Polsce. Od ponad 70 lat, obecnie pod kierunkiem Roberta Śliżewskiego, kontynuuje wielopokoleniowe dzieło, porywa do tańca, wzrusza i bawi popularyzując rodzimą kulturę. Ponad półwieczną pasję i umiejętności prezentował dotychczas na koncertach, festiwalach i tournées w Polsce i w 11 innych krajach: na Litwie, Białorusi, Ukrainie, Łotwie, w Estonii, Francji, Niemczech, Rosji, Belgii, Gruzji, Turcji.

Często występuje na deskach macierzystej sceny w wyjątkowych programach tanecznych, ukazujący zarówno życie kulturalne elit suwalskich sprzed I wojny światowej („Bal w Resursie Obywatelskiej 1914 r.”), jak i promujących nasze lokalne dziedzictwo kulturowe, tradycje Suwałk i regionu („W podsuwalskiej oberży”, „Kochajmy się”). Tancerze zespołu występują również obok uznanych artystów, jak np. w „Strasznym dworze” obok solistów Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie (11.11.2019), kiedy zaprezentowali mazura w autorskiej choreografii Roberta Śliżewskiego.

Najnowszy program to dynamiczne i porywające kolorem tańce huculskie. Zespół tworzą cztery grupy: „Filary” – grupa reprezentacyjna; „Patroni” – dorośli obywatele kontynuujący lokalne tradycje; „Dinozaury” – zrekonstruowana grupa tancerzy z lat 80. i „Dzieci Suwalszczyzny” – adepci przyszłej reprezentacji (samodzielnie już tańczący).

Zapisy prowadzi choreograf zespołu, Robert Śliżewski. Zapisy odbędą się w sali 2.15 Suwalskiego Ośrodka Kultury przy ul. Papieża Jana Pawła II 5 w Suwałkach, 1 i 3 marca 2022r.:
grupa 8-11 lat (dzieci), godz. 16.00-17.00; grupa 12-15 lat (juniorzy), godz. 17.00-18.00.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj