Urząd Miejski w Suwałkach pracuje nad złożeniem trzech kolejnych wniosków o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Tym razem są to projekty z zakresu inwestycji drogowych i rozbudowy szkoły. Ogólna wartość tych projektów sięgnie blisko 100 mln zł. Wnioski zostaną złożone już w tym miesiącu.

– Mimo dużego i wieloletniego nacisku na inwestycje drogowe, w mieście cały czas dużo uwagi poświęcamy planom budowy nowych dróg lub remontowi już istniejących. Dlatego też aplikujmy o środki na budowę zupełnie nowej drogi, która połączy ul. Tysiąclecia Litwy z ul. Krasickiego i odciąży ruch w północno – wschodniej części Suwałk, a także o remont ulicy Franciszkańskiej, wokół której rozbudowują się nowe osiedla – informuje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Planowane przebicie ulicy Tysiąclecia Litwy do ul. I. Krasickiego będzie miało długość blisko 2 km. Docelowo prace mogą pochłonąć nawet 60 mln zł. Z kolei przy ulicy Franciszkańskiej powstają nowe bloki. Przydałaby się bardziej przejezdna ulica. Przewidywana wartość inwestycji to 3 mln zł.

– Wykonana dwa lata temu rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 4 wciąż nie spełnia zapotrzebowania na miejsce w tej placówce. Duża liczba nowo budowanych osiedli w południowej części Suwałk powoduje, że mieszka tam coraz więcej dzieci. Dlatego też pracujemy już nad koncepcją rozbudowy tej placówki nie tylko o nowe powierzchnie edukacyjne, ale także i halę sportową – dodaje prezydent Suwałk.

Szkoła liczy obecnie 35 oddziałów (klasy od I do VIII) i uczęszcza do niej 824 uczniów. Prognozuje się, że w roku szkolnym 2026/2027 liczba oddziałów wzrośnie do 41 (klasy od I do VIII). Po rozbudowie (I etap), w szkole są 32 sale lekcyjne, w tym 3 mniejsze i już obecnie dzieci uczą się w systemie zmianowym. Realizacja projektu pozwoli na wybudowanie nowego pawilonu na 12 oddziałów szkolnych, wybudowanie sali gimnastycznej i zagospodarowanie terenu. Przewidywana wartość inwestycji to 25 mln zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj