Miasto Suwałki ogłosiło przetarg na największe zaplanowane w tym roku inwestycje związane z kompleksową poprawą infrastruktury sportowej w czterech suwalskich szkołach podstawowych nr 2, 5, 7 i 10.

To modernizacje obiektów sportowych, na które środki w wysokości prawie 30 mln złotych pochodzą z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. W Szkołach Podstawowych nr 2 i 7 zostaną wyremontowane i wymienione nawierzchnie sztucznych boisk. Te dwie inwestycje zostaną zrealizowane jeszcze w tym roku. Dłużej potrwają prace w szkołach nr 5 i 10. W „piątce” powstanie stadion z boiskiem piłkarskim, a w „dziesiątce” – wreszcie zmodernizowany zostanie basen.

Są pieniądze na remont basenu i boisk przy szkołach – z Polskiego Ładu (audio)

Przypomnijmy, że to nie jedyne duże pieniądze, jakie w ostatnim czasie pozyskało Miasto Suwałki. Aż 20 mln 200 tysięcy zł trafi do kasy Suwałk z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na dokończenie budowy Wschodniej Obwodnicy Suwałk na odcinku Wylotowa – Sejneńska. Wartość prac szacowana jest na ponad 40,4 mln złotych. To odcinek o długości blisko 800 metrów. Jednak kosztowny z uwagi na konieczną budowę tunelu pod torami.

Rząd dofinansuje budowę obwodnic. 20,2 mln zł na Wschodnią Obwodnicę Suwałk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj