W „Cinema Lumiere” w Suwałkach film w reżyserii Denisa Delicia i Bogusława Joba będzie można obejrzeć od 25 lutego. Na ekranie: Piotr Stramowski, Bartosz Sak, Olga Bołądź, Anna Karczmarczyk, Piotr Polk, Marcin Januszkiewicz.

W 1999 roku jego historię zekranizował Krzysztof Krauze. W głośnym „Długu” pokazał, jak bezsilność i brak zaufania do organów ścigania może doprowadzić zwykłego człowieka do ostateczności. Ponad 20 lat później drogę do ułaskawienia Sławomira Sikory pokazują twórcy filmu „Mój Dług”. Wstrząsająca, prawdziwa historia nierównej walki o sprawiedliwość i przetrwanie.

Sławomir Sikora był pomysłodawcą, współscenarzystą i producentem kreatywnym filmu. – Tym filmem zamykam pewien rozdział swojej historii. Stawiam kropkę nad i. Warto w życiu być wytrwałym, konsekwentnym i zdeterminowanym – tak podsumowuje pracę nad filmem S. Sikora.

Zwyczajny obywatel skazany za zamordowanie brutalnego bandyty musi znaleźć w sobie siłę, by przeżyć wieloletnie więzienie. Szokujący obraz więziennych realiów, korupcji organów ścigania i bezradności wymiaru sprawiedliwości. Zbrodnia i kara w realiach Polski lat 90-tych. Mocne kino dla widzów, którzy nie unikają trudnych tematów.

Aby wziąć udział w losowaniu 2 pojedynczych biletów na ten film, wystarczy do 15 lutego do godz. 20.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Jakie książki o swoim pobycie w więzieniu napisał Sławomir Sikora? Bilety wygrywają: Halina Bojsza i Andrzej Wierzchowski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj